Stříbrný

Viděli/potkali jste už ve volné přírodě nějaký kolosální kus zvířete? Třeba losa? Nebo jelena, medvěda...

Máte nějaký extra zážitek nebo fotoúlovek jako ta paní, co vyfotila 3 losy najednou? http://www.ceskatelevize.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Asi před 20 lety medvěda na dovolené ve Vysokých Tatrách.Najednou se objevil za paní,která si do houští "odskočila".Naštěstí to oba dva přežili.

Další odpovědi:

Zlatý

Prakticky každý večer na sousední zahradě divoká prasata. Dnes čekám, že budou už i na naší. Alespoň prokypří trávník. Za chvilku je jdu zkontrolovat, jestli budou funět blahem.

Bronzový

V USA v Yellowstone park jsem viděl bizona. Dokonce jsem se k němu i přiblížil. Vážil tak alespoň půl tuny.

Zlatý

Běžně.
(Může být i kolosální vůl?)

V 80.letech v Rumunsku jsem viděla na konci pastviny medvěda, který se "pásl" na padlé ovci. V Tádžické SSR jsem viděla, jak sokolník na koníkovi ulovil s orlem vlka a byl to můj největší lovecký zážitek. Nasypat zvěři a pak s kulovnicí čekat na posedu je podle mne zbabělost. Před cca 25lety jsem trochu bloudila na koni po lese meziJ.Hradcem a Novou Bystřicí a narazila jsem na losí krávu. Těžko říct, kdo byl ze zůčastněných více překvapen. Když jsem se později ptala odborníků, tak prý se jednalo o zvíře z Polska, které se zde zdržovalo jen přechodně.

Jednou jsem potkal divočáka. Bachyni a sedm selat. Bohužel jsem neměl foťák. Socha z kamene by asi stačila pořídit nějaký snímek :-).

Stříbrný

ano kance a hned jsem ho zastřelil.Co se týče paroháčů ,tak na čekané minimálně jednoho vždy vidím.

Zlatý

V lese za barákem jelena, na Slovensku medvěda, jednou na čundru mi oňuchával stan divočák. Ve Skotsku tuleně :)

Pokročilý

Já ne, ale můj táta potkal medvěda na Vyhorlatu. Pohádali jsme se, protože jsem ztratila foťák (flexaret) a tak šel k autu jinou cestou. Sice značenou, ale viditelně zarostlou a nepoužívanou. Čekali jsme na něho s obavami dvě hodiny, dostavil se bledý, slabý a líčil nám setkání s medvědem, který se tam údajně pásl na malinách. je to možné jak teoreticky, tak prakticky, ale stejně jsme mu nevěřili. V Malé Fatře potkala jedna turistka z našeho zájezdu medvěda. Ona se málem zhroutila, její manžel ho vyfotil a měli jsme ho na nástěnce v práci jako zájezdový zážitek.

Bronzový

Tak tenhle týden jsem zrovna projížděla autobusem kolem auta, na kterém byl složenej chudák jelen, zřejmě vběhl do silnice... Jinak tu jsou k vidění srnky i jeleni celkem často, kdysi nám chodili na zahradu okusovat stromky, až je táta musel hnát pryč.

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

Damiana: No může, ale já myslela spíš něco, co bežně nepotkáš na každém druhém rohu :D

Zlatý

Damiana

:-)))
Když to je pak těžký....:-)))))
Ale jednou nám přešli(!), fakt, normálně v klidu(!) přešli, přes silnici tři obrovští jeleni. Nedělám si legraci. Bylo to před dvěma lety, navečer u Jáchymova. Bylo dost sněhu (v polovině října!!!) a tak jsme naštěstí jeli hodně pomalu. Pálit to, tak už si tady s tebou nejspíš nepíšu. Vynořili se z lesa jeden po druhém a pomalu si to štrádovali přes úzkou silnici. Docela strašidelný zážitek.

Stříbrný

manon

Já Ti věřím, ani přísahat nebo dávat čestné slovo nemusíš - já viděla to samé, akorát jen jednojmo a bez sněhu a pěšky :) O to menší se člověk před tím kolosem cítí.
Jinak jelen v autě - nic moc, to už jde o život...

Zlatý

Damiana

Díky za důvěru...;-)
Ale fakt je, že jsem si do té doby neuvědomila, jak může být jelen obrovský, zjevili se tak patnáct dvacet metrů před námi a jak píšu, jeli jsme krokem. I tak - od té doby, respekt.:-)

Stříbrný

manon

marijakes: No medvěda na Slovensku bych klidně věřila. Nevím, kdy ho viděl táta, ale teď jsou tam už poměrně "přemnožení".
A kdo má v tu chvíli sílu fotit je buď hrdina nebo blázen :)

Pokročilý

marijakes

Manon, my jsme si ho jen dobírali, že mu nevěříme. 5íkali jsme mu, že ho měl vyfotit (nemohl, ztratila jsem foťák) Bylo to v roce 1974. Ze Slovenska se medvědi toulávají i k nám do Beskyd, ale zatím jsem ho nepotkala. I když jsme dostali instrukce, co máme v daný okamžik dělat, nevím, zda bych to zvládla.

Pokročilý

marijakes

jwood

měl jsi štěstí, že vítr foukal od bachyně k tobě, být to opačně, tak bys je stejně nevyfotil, i kdybys měl foťák.

Zlatý

bolak

já stejně jako pani > http://img.ihned.cz/…

Zlatý

bolak

a tři najednou!!

Stříbrný

manon

bolak: vidím jen jedno - zlatou rybku a kde je příroda? Jestli je to rébus, tak mám zatmění...

Stříbrný

manon

Fuj, jen jsem to odklikla, tak mi ty 3 losy došly :)) Ale příroda chybí.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.