Terryle

Viděli jste včera poslední díl Sanitky?

Víte, že tu havárii letadla, která tam je ztvárněná, si filmaři nevymysleli? Skutečně se stala. 30. října 1975 zemřelo v Praze na Suchdole 79 lidí. 41 jich i díky výbornému zásahu záchranářů přežilo.
Na místě doteď není pomníček… ale mohlo by se to změnit. Kdybyste chtěli připojit svůj podpis pod petici, můžete to udělat tady – http://pomnik-pro-suchdol.webno­de.cz/petice-online/ .
Co si o aktivitě myslíte? Má to smysl, nemá to smysl, není už po 35 letech pozdě?
Doplňuji:
Elku,
jak už bylo řečeno, ono těch petičních služeb zase není tolik a tahle byla kompromisem – záleželo nám hlavně na rychlosti a jednoduchosti. Upravit celou stránku do češtiny bohužel nešlo. Pro ty, co neumí anglicky, jsme připojili naprosto podrobné vysvětlivky. Byli jsme toho názoru, že přece nezáleží na tom, v jakém jazyce je něco psáno, ale na myšlence a principu…
Ale pokud by někdo trval na tom, že to musí být česky, tak se nám po delší době povedlo najít i místo pro petici kompletně v češtině – http://www.pe­tice.nazory.cz/pe­tice/petice-podpisy.php?id=352 .

Nejlepší odpověď
iceT

Nikdy není pozdě uctít památku mrtvým lidem.

Můj bývalý se kdysi vymlel v autě a zůstali tam tři jeho kamarádi,dodnes na místě není žádný pomníček ani nic podobnýho,ale v tomhle případě snad ani příbuzný o to nestáli.

O té havárii jsem kdysi slyšela nebo četla,ale nic blíž nevím,stalo se to ještě před mým narozením.

Další odpovědi
ten který je

Klidně bych podepsal.Před nedavnem jsem četl v nějakém časopise rozhovor s pamětníky té události.Pamětníci byli zahrádkáři ze Suchdola a událost popisoval také jeden záchranář.

Elk

Já bych tu petici klidně podepsal, ale protože se to stalo u nás, tak bych očekával, že informace pod čarou budou psány česky a ne anglicky, takže bohužel.

Doplňuji:
Už sestalo – naprosto souhlasím. I osudy neznámých lidí jsou součástí naší historie!