Avatar uživatele
Terryle

Viděli jste včera poslední díl Sanitky?

Víte, že tu havárii letadla, která tam je ztvárněná, si filmaři nevymysleli? Skutečně se stala. 30. října 1975 zemřelo v Praze na Suchdole 79 lidí. 41 jich i díky výbornému zásahu záchranářů přežilo.
Na místě doteď není pomníček… ale mohlo by se to změnit. Kdybyste chtěli připojit svůj podpis pod petici, můžete to udělat tady – http://pomnik-pro-suchdol.webno­de.cz/petice-online/ .
Co si o aktivitě myslíte? Má to smysl, nemá to smysl, není už po 35 letech pozdě?
Doplňuji:
Elku,
jak už bylo řečeno, ono těch petičních služeb zase není tolik a tahle byla kompromisem – záleželo nám hlavně na rychlosti a jednoduchosti. Upravit celou stránku do češtiny bohužel nešlo. Pro ty, co neumí anglicky, jsme připojili naprosto podrobné vysvětlivky. Byli jsme toho názoru, že přece nezáleží na tom, v jakém jazyce je něco psáno, ale na myšlence a principu…
Ale pokud by někdo trval na tom, že to musí být česky, tak se nám po delší době povedlo najít i místo pro petici kompletně v češtině – http://www.pe­tice.nazory.cz/pe­tice/petice-podpisy.php?id=352 .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? panenka, kapka, Elk, iceT, anonym před 4735 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Nikdy není pozdě uctít památku mrtvým lidem.

Můj bývalý se kdysi vymlel v autě a zůstali tam tři jeho kamarádi,dodnes na místě není žádný pomníček ani nic podobnýho,ale v tomhle případě snad ani příbuzný o to nestáli.

O té havárii jsem kdysi slyšela nebo četla,ale nic blíž nevím,stalo se to ještě před mým narozením.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Klidně bych podepsal.Před nedavnem jsem četl v nějakém časopise rozhovor s pamětníky té události.Pamětníci byli zahrádkáři ze Suchdola a událost popisoval také jeden záchranář.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Elk

Já bych tu petici klidně podepsal, ale protože se to stalo u nás, tak bych očekával, že informace pod čarou budou psány česky a ne anglicky, takže bohužel.

Doplňuji:
Už sestalo – naprosto souhlasím. I osudy neznámých lidí jsou součástí naší historie!

Upravil/a: Elk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek