Jádrohlod

Viděli jste někdy takového křížence ?

Matka Kavkazký ovčák , otec NO. Nebo jej snad i někdo máte ? Jaké jsou vlastnosti a zkušenosti s ním ??
Doplňuji:
Ale no tak , … To co píšete jsou bláboly , to vůbec neplatí pro 1 fil . generaci. Pravidla genetiky jsou neúprosná. Otec i matka jsou pochopitelně čistokrevní , matka bude bohužel již po tomto úletu dána mimo chov . Mne zajímají praktické zkušenosti , ne nějaké domněnky a informace typu JPP (jedna paní povídala).

Nejlepší odpověď
anonym

Může mít jedno ucho nahoru a jedno dolů, ocas zakroucený na zádech nebo nesený dolů, bude asi chlupatější a větší a mohutnější než NO… prostě kříženec!
Doplňuji:
Doplnění v diskuzi.

Další odpovědi
Drap

Každý jedinec bude jiný. Některý může být po otci, jiný po matce, u některých se vlastnosti budou kombinovat.

mojitek

ano,genetika je neúprosná a taky dost nevyzpytatelná­.Názor,že pokud je matka kavkazan,otec NO,tak štěňata budou někde přesně mezi-je čistě a jednoduše od základu totálně mylný.Vrh bude nepředvídatelný -různorodý,a to jak v barvách, velikosti,tak i v povaze.

mojitek

jednoho takového křížence má ženská o dva bloky ode mě.Ale pes štěká a útočí na všechno co se hýbe,evidentně špatně socializovaný­..takže nicmoc

anonym

Jádrohlod: JPP ti možná povídala, že matka nečistokrevných štěňat „bude dána mimo chov“, což ovšem není pravda. Právě proto, že pravidla genetiky jsou neúprosná, tak kříženci ze spojení matky NO a otce KAO(kavkazana) budou mít vlastnosti obou rodičů. Také je možné, že otcem není pouze kavkazec, ale mohli matku připustit i další psí samci, takže mohlo dojít k tzv.superfe­kundaci, tedy
k druhotnému oplodnění feny. V tom případě by byla v děloze matky štěňata několika otců .
Na další vrhy feny to však nemá žádný vliv. Pokud došlo k nežádoucímu krytí, tak další hárání a z krytí se správným psem bude mít fena „požadovaná“ štěňata
a není důvod ji vyřazovat z chovu kvůli jednomu prohřešku. To je právě ta jak tomu říkáš „genetika“ nebo také selský rozum.
Křížené kavkazáky s NO jsem párkrát viděla, jsou to poměrně bežně rozšířená vesnická plemena, takže k různým kontaktům dochází. K popisu mému takového křížence jsem zapomněla dodat, že štěňata mohou mít i různé barvy, protože kavkazani bývají i strakoši a v křížencích se může toto zbarvení projevit. NO má uši vtyčené a kavkazan položené, rozdílné je i nesení a nasazení ocasu a typ srsti, zaúhlení zadních končetin atd.

anonym

Tady je podobný případ, matka NO, otec údajně kavkazák. Na štěňatech je vidět, že mají bílé znaky na hrudích a tlapách (u NO nepovolené) a rozdílné nesení ocasu. Nejedná se o vyrovnaný vrh, ale o rozdílné jedince. Některé je prostě víc po matce a některé více
po otci.
http://inzera­ti.cz/stenata-ovcaka-55474/