Avatar uživatele
Jádrohlod

Viděli jste někdy takového křížence ?

Matka Kavkazký ovčák , otec NO. Nebo jej snad i někdo máte ? Jaké jsou vlastnosti a zkušenosti s ním ??
Doplňuji:
Ale no tak , … To co píšete jsou bláboly , to vůbec neplatí pro 1 fil . generaci. Pravidla genetiky jsou neúprosná. Otec i matka jsou pochopitelně čistokrevní , matka bude bohužel již po tomto úletu dána mimo chov . Mne zajímají praktické zkušenosti , ne nějaké domněnky a informace typu JPP (jedna paní povídala).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3754 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Může mít jedno ucho nahoru a jedno dolů, ocas zakroucený na zádech nebo nesený dolů, bude asi chlupatější a větší a mohutnější než NO… prostě kříženec!
Doplňuji:
Doplnění v diskuzi.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Každý jedinec bude jiný. Některý může být po otci, jiný po matce, u některých se vlastnosti budou kombinovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

ano,genetika je neúprosná a taky dost nevyzpytatelná­.Názor,že pokud je matka kavkazan,otec NO,tak štěňata budou někde přesně mezi-je čistě a jednoduše od základu totálně mylný.Vrh bude nepředvídatelný -různorodý,a to jak v barvách, velikosti,tak i v povaze.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mojitek

jednoho takového křížence má ženská o dva bloky ode mě.Ale pes štěká a útočí na všechno co se hýbe,evidentně špatně socializovaný­..takže nicmoc

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Jádrohlod: JPP ti možná povídala, že matka nečistokrevných štěňat „bude dána mimo chov“, což ovšem není pravda. Právě proto, že pravidla genetiky jsou neúprosná, tak kříženci ze spojení matky NO a otce KAO(kavkazana) budou mít vlastnosti obou rodičů. Také je možné, že otcem není pouze kavkazec, ale mohli matku připustit i další psí samci, takže mohlo dojít k tzv.superfe­kundaci, tedy
k druhotnému oplodnění feny. V tom případě by byla v děloze matky štěňata několika otců .
Na další vrhy feny to však nemá žádný vliv. Pokud došlo k nežádoucímu krytí, tak další hárání a z krytí se správným psem bude mít fena „požadovaná“ štěňata
a není důvod ji vyřazovat z chovu kvůli jednomu prohřešku. To je právě ta jak tomu říkáš „genetika“ nebo také selský rozum.
Křížené kavkazáky s NO jsem párkrát viděla, jsou to poměrně bežně rozšířená vesnická plemena, takže k různým kontaktům dochází. K popisu mému takového křížence jsem zapomněla dodat, že štěňata mohou mít i různé barvy, protože kavkazani bývají i strakoši a v křížencích se může toto zbarvení projevit. NO má uši vtyčené a kavkazan položené, rozdílné je i nesení a nasazení ocasu a typ srsti, zaúhlení zadních končetin atd.

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Tady je podobný případ, matka NO, otec údajně kavkazák. Na štěňatech je vidět, že mají bílé znaky na hrudích a tlapách (u NO nepovolené) a rozdílné nesení ocasu. Nejedná se o vyrovnaný vrh, ale o rozdílné jedince. Některé je prostě víc po matce a některé více
po otci.
http://inzera­ti.cz/stenata-ovcaka-55474/

před 3754 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek