ptáč

Viděli jste letos třešně? Já ne, ani v prodeji.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano. Už mám i zavařené a nasušené. Viděl jsem je i v prodeji. Dnes jsem trhal višně.

Další odpovědi
marci1

Viděla jsem je a natrhala na stromě. Byly bezvadné. V prodeji jsem je také zahlédla, 1 kg za pouhých 135 Kč. To je fakt síla ! 🙂

anonym

U nás už také zrají v aleji, ale zralé nikdo nesbírá a tak shnijí jako každým rokem, to už jsou někteří líní i na ten strom vylézt. To si je raději koupí předražené v obchodech. Jo, když když stromy hlídali silničáři, to byl zážitek, když se třešně kradly a jako děti nás naháněli.

iceT

Měla jsem 2× natrhané ze stromu,před 14 dny jsem si třešně koupila.Stály 50kč \kilo na trhu a paní mě je dala za 40 něco přes kilo,že se jí nechce se s tím doma ještě prcat,že by musela dělat buchtu nebo něco jiného.Já jsem z nich udělala třešňovou omáčku k tvarohovým knedlíčkům.

ReHu

Jasně, že jo.
Na zahradě na stromě, na trhu, obchodě, ba i na parkovišti mi nabízeli za 40 Kč/kg 🙂

anonym

Mám ještě obalený strom,kterému rupla pod tíhou třešní velká větev.
U silnice se také prodávají,když jezdím z práce 30–50kč kilo.
Jezdím z Plzně a i dnes byly ještě v prodeji u silnice.

anonym

Mám jich doma na lince plnou bednu, tak myslím, že zrovna teď hrajeme takovou tichou hru, kdo se jich ujme a něco s nima provede, mě se do toho nějak nechce, ale docela bych zkusila, jak píše drap, ty sušený.

da ny

Ano, na tržišti třešně i višně 1 kg kolem 110 – 130 Kč.
V Tescu za 99, v Lidlu ještě před 2 dny za 89 Kč
V Bille v Jižních Čechách z tamní farmy za 36 Kč balení po 0,5 kg
(u nás v Bille byly jen párkrát vážené).
Něco nám natrhala hodná kolegyně doma na zahradě ze stromu, byly velmi chutné :)

vas999

Tak já už je viděl několikrát (na stromě, na obchod s třešně i jsem zatím nenarazil). A zrovna včera nějaké sestra přivezla od příbuzných.

klumprt

Viděl jsem jich hodně a hodně jsem jich snědl. Nezaplatil jsem za ně ani korunu, byly z tchánovy zaharady.

setapouch

O vikendu jsme si u silnice par dali, ale kvuli cestovani to neslo prehanet.

Kdyby nekdo v okoli Prahy nevedel co s nimi a nechtel je nechat popadat, rad mu pomuzu od kosiku nebo dvou :)

Reezo

To nevím kde žiješ. Teď končí sezóna třešní ve středních Čechách.

ptáč

Tak s cenou se kolega sekl, když odpověděl na mou otázku. Řekl: tak možná za 100 korun.
Já mám pocit, že jsem si spletl datum a podnebí. Drape, máte svůj strom. Červen už byl, přesto takové ovoce není nabízeno očím, možná na silnici na Bučovice. Jinak v Brně asi nejsou.

Drap

Nemám svůj strom. Třešně jsem si natrhal u známých. V okolí je dostatek stromů. Některé druhy nejsou ještě ve vyšších polohách ani dozrálé. Višeň mám svou.