Bronzový

Viděli jste letos třešně? Já ne, ani v prodeji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano. Už mám i zavařené a nasušené. Viděl jsem je i v prodeji. Dnes jsem trhal višně.

Další odpovědi:

Zlatý

Viděla jsem je a natrhala na stromě. Byly bezvadné. V prodeji jsem je také zahlédla, 1 kg za pouhých 135 Kč. To je fakt síla ! :-))

Zlatý

U nás už také zrají v aleji, ale zralé nikdo nesbírá a tak shnijí jako každým rokem, to už jsou někteří líní i na ten strom vylézt. To si je raději koupí předražené v obchodech. Jo, když když stromy hlídali silničáři, to byl zážitek, když se třešně kradly a jako děti nás naháněli.

Zlatý

Měla jsem 2x natrhané ze stromu,před 14 dny jsem si třešně koupila.Stály 50kč \kilo na trhu a paní mě je dala za 40 něco přes kilo,že se jí nechce se s tím doma ještě prcat,že by musela dělat buchtu nebo něco jiného.Já jsem z nich udělala třešňovou omáčku k tvarohovým knedlíčkům.

Zlatý

Jasně, že jo.
Na zahradě na stromě, na trhu, obchodě, ba i na parkovišti mi nabízeli za 40 Kč/kg :-)

Mám ještě obalený strom,kterému rupla pod tíhou třešní velká větev.
U silnice se také prodávají,když jezdím z práce 30-50kč kilo.
Jezdím z Plzně a i dnes byly ještě v prodeji u silnice.

Stříbrný

Mám jich doma na lince plnou bednu, tak myslím, že zrovna teď hrajeme takovou tichou hru, kdo se jich ujme a něco s nima provede, mě se do toho nějak nechce, ale docela bych zkusila, jak píše drap, ty sušený.

Bronzový

Ano, na tržišti třešně i višně 1 kg kolem 110 - 130 Kč.
V Tescu za 99, v Lidlu ještě před 2 dny za 89 Kč
V Bille v Jižních Čechách z tamní farmy za 36 Kč balení po 0,5 kg
(u nás v Bille byly jen párkrát vážené).
Něco nám natrhala hodná kolegyně doma na zahradě ze stromu, byly velmi chutné :)

Tak já už je viděl několikrát (na stromě, na obchod s třešně i jsem zatím nenarazil). A zrovna včera nějaké sestra přivezla od příbuzných.

Stříbrný

Viděl jsem jich hodně a hodně jsem jich snědl. Nezaplatil jsem za ně ani korunu, byly z tchánovy zaharady.

Stříbrný

O vikendu jsme si u silnice par dali, ale kvuli cestovani to neslo prehanet.

Kdyby nekdo v okoli Prahy nevedel co s nimi a nechtel je nechat popadat, rad mu pomuzu od kosiku nebo dvou :)

Bronzový

To nevím kde žiješ. Teď končí sezóna třešní ve středních Čechách.

Diskuze k otázce

Bronzový

ptáč

Tak s cenou se kolega sekl, když odpověděl na mou otázku. Řekl: tak možná za 100 korun.
Já mám pocit, že jsem si spletl datum a podnebí. Drape, máte svůj strom. Červen už byl, přesto takové ovoce není nabízeno očím, možná na silnici na Bučovice. Jinak v Brně asi nejsou.

Zlatý

Drap

Nemám svůj strom. Třešně jsem si natrhal u známých. V okolí je dostatek stromů. Některé druhy nejsou ještě ve vyšších polohách ani dozrálé. Višeň mám svou.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1789
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1112
Zlatý marci1 1072
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 796
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.