bobánek

Viděli jste film Kajinek a líbil se vám?

Nejlepší odpověď
irij

Mám z něho rozporuplné pocity. Jaká pak je asi skutečnost a dozví se to někdy někdo?

Další odpovědi
Martina S.

Přesně jak říká irij. čekala jsem to horší, ale docela mě to příjemně překvapilo.

dagry

O tomto filmu slyším na každém kroku, ale ještě jsem jej neviděla. A ani sama nevím jestli po něm toužím ho vidět. Já mám ráda jiný styl filmu a myslím si, že z kauzy Kajínek se udělal moc velký boom. Z vězení ho stejně nikdo nevyseká, protože toho chlapec asi hodně ví, takže proč ten film byl vůbec natočen, vlastně ani nechápu. Pravdu se nikdo nedozví a Kajínek stejně v lochu zkysne na doživotí.

Mili @

No, Kajínek, ať vraždil nebo ne, není žádný svatoušek…

V roce 1982 stanul před soudem za vloupání, rozsudek – jeden rok nepodmíněně.
V roce 1985 byl odsouzen za krádeže a údajný útok na veřejného činitele – sedm let nepodmíněně. Propuštěn byl při prezidentské amnestii v květnu 1990.
O pár měsíců později se ho snažila policie zatknout, důvodem bylo podezření z vloupání. Kajínek policisty odzbrojil plynovou pistolí a služebním vozem ujel. Ten se později našel o kousek dál. Obhajoba poukazovala na to, že nikomu neublížil, použil k zastrašení plynovou zbraň a policejní vůz neukradl, jen s ním popojel.Bohužel zvítězil názor obžaloby : loupež policejního vozu se zbraní,nepovolené ozbrojování, recidiva – jedenáct let nepodmíněně.
V lednu 1993 opustil věznici Příbram při řádném přerušení trestu.
Navštívil tehdejšího ministra spravedlnosti dr Nováka, a žádal revizi rozsudku za loupež. Nebylo mu vyhověno, zpět se v určený termín nevrátil.

Film jsem neviděla a ani vidět nechci, mi to přijde všechno divné, a hlavně, že se z něj mezi lidmi dělá málem hrdina!
Já si přeji jen to, aby byla zjištěna pravda a to mi stačí…

janek66

Film se mi líbil a obzvlášť Vladimír Dlouhý zahrál svou roli dokonale.

rteppetr

viděl, a po pravdě nic moc co se týká scénáře je to film který fandí kájínkovi a pro nezaswvěcené kteří ten film uvidí třeba za deset let to může být zavádějící