Babsi

Viděla jsem film iluzionista, je postava iluzionisty Eisenheima skutečná nebo smyšlená?

Nejlepší odpověď
iceT

Postava Eisenheima byla inspirována kouzelníkem a jasnovidcem Erikem Jan Hanussenem, který byl známý ve Vídni začátkem 20. století a byl zavražděn nacisty v roce 1933. Stejně tak postava korunního prince Rudolfa je inspirována životem nebo spíš smrtí jediného syna Franze Jozefa.

Ačkoli je příběh fiktivní, některé detaily ze života rakouského korunního prince Rudolfa jsou pravdivé. Mrtvoly Rudolfa a vychovatelky baronky Mary Vesterové byly nalezeny v jeho lovecké chatě Mayerling 30. ledna 1889. Dodnes se záhadná událost nazývá Mayerlingský incident.

Zdroj: http://www.csfd­.cz/film/214386-iluzionista/za­jimavosti/