Drap

Viděl někdo z vás, nebo byl dokonce pokousán zápřednicí jedovatou ?

Pokud ano, tak kde jste ho viděli

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano viděl jsem ji doma v sudu na solidní pavučině. Jenom jsem si ji vyfotil ale nehladil jsem ji i když bych to kousnutí zřejmě přežil.( Plzeň – sever).

Další odpovědi
beer

Viděl v Pouzdřanech, bohužel nemohl vyfotit. Na obrázcích mám pouze zápřednici mildeovu (Cheiracanthium mildei), Brno.
Pokousán jsem nebyl žádnou, ale obě jsem měl v ruce ))
Hledal jsem, zda se neprovádí mapování dotazované; nenašel jsem nic, to asi teprve vzniká. Všeobecně se dá předpokládat, že dnes je rozšířena ostrůvkovitě prakticky po celé ČR vyjma vyšších nadmořských výšek – je to přecejen teplomilný druh.

P.T.

Viděl – Severní Morava, Liptov (SR).

terry

Naštěstí ani neviděla a pevně doufám, že ani neuvidím.