rtepp

Viděl někdo na vlastní oči nefunční zab. zařízení na přejezdu bez závor při projíždění vlaku? Já mnohokrát

Nejlepší odpověď
ReHu

Já nikdy.

Další odpovědi
sejtanka

Mnohokrát ne,ale asi dvakrát jsem takovým přejezdem projela,naštěstí bez úhony.

mj81

Viděl, jenže šlo o plánovanou odstávku, takže strojvedoucí projížděl přes přejezd krokem, každou chvíli houkal a byl povinnen vjet na přejezd takovou rychlostí, aby v případě problému dokázal včas zastavit. V tom případě je vše podle předpisů a zcela v pořádku, pokud by se stala nehoda, je v tom strojvedoucí namočený úplně stejně, jako řidič auta. (Ten je zase povinnen nevjíždět na přejezd, jestliže je v činnosti zabezpečovací zařízení A / NEBO se blíží vlak.)