maruš

Víčka od PET lahví.

Ještě před nedávnem všichni sbírali víčka od Pet lahví,prý na dobročinné učely.Nyní už je nikdo nechce.Existuje ještě něco podobného nebo to byla fáma?

Nejlepší odpověď
annas

Sběr víček v Moravskoslezském a Olomouckém kraji skončil. Našla jsem, že se ještě sbírají v Opočně. Viz odkaz.

Zdroj: http://www.opoc­no.cz/index.php?op­tion=com_conten­t&view=article&id=1171:­sber-papiru-a-vicek-od-pet-lahvi-opocno&catid=82:in­formacni-centrum&Itemid=554.

Další odpovědi
Bumbes

Máme tu firmu (AVG Plast), kde víčka a podobné plasty melou, ohřejou a rozpustí a na vstřikolisech z toho vyrábí nové výrobky … několikrát jsem u nich viděl obrovské pytle s víčky Pet lahví.
Doplňuji:
Díky krizi se možná sběr této druhotné suroviny opět obnoví. Železo, papír a hadry ve výkupnách už také podražily. „Kovošrot boys“ mají teď žně. Narozdíl od našich dobrovolných hasičů, kterým při železné neděli „kovošrot boys“ kompletně přes noc rozebrali nasbíraný druhotný odpad…

ReHu

Já je ještě sbírám, kamarádky syn je nosí do školy. Jsou v Hradci Králové.

iwetax

Ve školách z toho dělali moc hezké obrazy. Víčka nalepili na papír a různé barvy dali obrázek