England1522

Vice se uplatní Instalatér nebo Kominík?

zajímá mě kdo se uplatní více jestli instalatér nebo kominík.
nejdříve jsem chtěl jít na instalatéra a najednou jsem si řekl – co třeba kominík? a zajímá mě jestli jich je málo a jestli mají hodně peněz.
A kolik je více jestli instalatérů nebo kominíků?

K. – kominík

I. – instalatér

Odpovědi
pusinka50

více se uplatní I. protože jich je málo.

Jak kde. Jinak ve vsi, jinak ve městě. Nyní jsou povinné revize komínů 1× do roka. Ve městě nebude o tuto práci nouze, na vsi to bude horší, budeš dojíždět i do vzdálených míst. Instalatér se uplatní podle mého názoru velmi dobře, pomalu v každém podniku potřebují svého instalatéra a když se osvědčí, má o zaměstnání postaráno. Finančně jsou obě profese různě, záleží na výběru podniku, kde být zaměstnán a na jeho finanční nabídce, potom při hledání práce je potřeba obejít několik zaměstnavatelů a zjistit finanční nabídky.

marci1

více se uplatní I. protože jich je málo.

Doplňuji:
Dobrých instalatérů je vždy málo a „utrhnou“ Ti ruce ! 🙂

cipango

více se uplatní I. protože jich je málo.

Nuk nuk

více se uplatní I. protože jich je málo.

Legal

více se uplatní I. protože jich je málo.

Myslím, že instalatér vydělává více peněz. Jejich práce je nejen špinavá, ale také pracují s nepříjemným zápachem … například jsem nedávno požádal o náhradní záchodovou misku https://insta­later24.cz/vy­mena-wc-zachodu a ukázalo se, že můj kanalizační systém je ucpaný a instalatér je stále vyčištěn. „Vůně“ byla v celém bytě … A mzdy byly slušné.

mildazahr11

Osobně si taky myslím, že mnohem větší uplatnění najde ten instalatér. Ono se stačí podívat třeba na tento poptávkový portál https://trhpop­tavek.cz/insta­lateri kolik tam je poptávek po instalatérech. Myslím si, že to je profese, kde člověk nouzi o zakázky určitě nemá.