fcoop

Ví slepecký pes,že jeho pán je slepý?

Nebo je to „jen“ výcvik?

Nejlepší odpověď
annas

Chodila jsem často do Tyfloservisu a setkávala se s nevidomými jedinci. Jeden pán měl slepeckého psa.

Zmínil se o tom, že pes vycítí, když pána něco trápí, začne mu olizovat tvář. Když chtěl pán svému pejskovi poděkovat, naučil ho, jak má převzít pamlsek. Pohladil ho a cítil, že vrtí ocáskem.

Ale od své manželky věděl, že pejsek kouká a čeká, zda se bude něco dít. Když se nedočkal, začal třeba hrabat, položil packu na pána, když stále nic, tak kňučel. Jistým způsobem šlo o pud, ale i o vyjádření „psích“ emocí.

Ještě se zmínil o tom, že si psa vycvičil sám – měl ho totiž dříve, než ztratil zral. I když to „podvraťák“, byl velmi učenlivý a naučil se řídit pokyny. Byl to jeho opravdový kamarád a nezištný pomocník.

Nevím, ale pejskova paměť se dá vycvičit. Stačí pánův hlas a projev lásky …
Doplňuji:

Z toho, co jsem napsala, vyplývá, že pejsek neví, že ho pán nevidí, ale pamatuje si jeho pokyny, které se naučil, jeho hlas a projev lásky.

víc diskuse

Další odpovědi
gecco

Pes ´neřeší´, je-li pán slepý nebo ne, nezná význam toho termínu…
😉
Je vycvičen, aby se nějakým způsobem choval – a ten výcvik je uzpůsoben potřebám nevidomého (slabozrakého).
Podobně lovecký pes taky neřeší lovecké nedostatečnosti svého pána – je vycvičen k tomu, aby pánovi pomáhal.

johana 56

Neví.
K získání porřebných vodících a orientačních schopností je pes cíleně veden speciální individuální předvýchovou a následným výcvikem.

arygnoc

http://www.sci­enceworld.cz/ak­tuality/vi-slepecky-pes-ze-jeho-pan-je-slepy/
(ej ej, neikto ukradol otázku :DD )

tak odpovedzme podľa toho článku:
„Empirická odpověď je poněkud depresivní, podle všeho ne.“

;-Q

anonym

„Jaký pán,takový pes“
…tak s tím úplně nesouhlasím,protože psi se rodí s „ryzím charakterem“,kdežto člověk se musí nad psa po narození teprve mentálně vypracovat.

Reezo

Pes není inteligentní a není schopný se zamyslet. Je potřeba si uvědomit, že pes je celkem primitivní živá bytost, kterou můžeš skrze jídlo naučit spoustu věcí. Hlavní je si uvědomit, že hodně věcí co pes dělá, dělá pouze pro pochoutku či kus žvance… Nejdůležitější je uvědomit si, že takto primitivní tvorové nepřemýšlí jako lidi a nejsou schopný se ani zamyslet.

gagaga

ary, psssst ! ( kez by lidi kradli jenom otazky a odpovedi ):)
na me fcoopi nema :p
ja ukradla v zivote : horicke trubicky, 3 kc na pierota ,a v dospelosti rucnik na hotelu ..
za nej se ale stydim nejvic, uz jsem byla totiz " velka "

ale i tak : pssst !

  • iv-

arygnoc

ja iba raz – zápalky, aj to ma chytli.
a tú bitku, čo som dostal (keby za zápalky, ale za tú hanbu, čo som spôsobil)!

ani hanbiť (stydět) som sa nestihol. :DD

;-Q

arygnoc

inak – bola to náhoda, lebo science mám vo feede, takže to na mňa rovno vybaflo.
a to som chcel pôvodne dať otázke hviezdičku, ale feed môj názor zmenil. :DD

;-Q

gagaga

Me nechytli..ja jsem lepsi..:).ale je zahada..ze na to urcite nikdy nezapomenu..na ty krádeže nezapomenu do
smrti..A kdyby me bejvali chytli..tak asi ani po smrti :)

a s tema hvězdičkami to tak neprozivejte..:p
ja davam nickum a jsem spokojena :)