Tlaky

Ví někdo o využití máku při přípravě jiných jídel,než je klasika škubánky mákem,makový buchty atd?

Nejlepší odpověď
hanulka11

já dělám škvarkový placky a do těsta vmíchám nemletý mák a pak je peču na pečícím papíru v troubě

je to dobrota… třeba k polévce nebo k salátu

Další odpovědi
hanny 2

Na přípravu slaných jídel to asi nebude,takže klasika – placky s povidlím a mákem, maková bábovka,závin,apod.

dědapetr

Podívej se sem do receptů.Recepty mletý mák
http://recepty­.vareni.cz/vyh­ledavani/?ingre­dience=mlety+mak&or­der=relevance&cou­nt=40

waterwolf

Napadá bmě opium:-)

žolik

Mák je znám jako opium,krom škubánku.

Zdroj: žolík

mosoj

Když slyším mák , okamžitě si vzpomenu na své dětství a kynutou bábovku s mákem kterou dělala moje matka.

Když zde čtu opium, okamžitě si vzpomenu na opici ještě tu nejhloupější. Proč?

tatanka

Výborné jsou palačinky s mletým mákem, moučkovým cukrem a poté pouze pokapat máslem.