Terka88

Ví někdo jak se říká organismům......?

Vytvářející ústrojné (organické) látky z látek neústrojných (anorganických)
Doplňuji:
Děkuji, a nemohou to být třeba producenti nebo konzumenti?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Autotfrofní organismy
Doplňuji:
Také se jim říká producenti ;o) … zelené rostliny

Další odpovědi
Pájo

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/V%C3%BD%C­5%BEiva

„Podle způsobu získávání uhlíku pro tvorbu vlastních organických látek rozeznáváme organismy autotrofní, heterotrofní a mixotrofní. Autotrofní organismy, kam patří většina rostlin, řasy a sinice, získávají organické látky asimilací anorganického uhlíku a jeho fixací fotosyntézou.“

www

Jsou to především rostliny (producenti). Z neústrojných látek to dokáží díky fotosyntéze. 😉
Tvoje doplnění – podívej se na význam slov a uvidíš, jak to je.
Opakuji odpověď na tvoji otázku: jsou to rostliny!
Studium

samicek333

pravděpodobně jak píše Lucilej, tohle mi nikdy nešlo, o teď tomu moc nerozumím :D

pardon…LUCIJEJ