Miisa

Ví někdo jak se řeší tyto příklady?? (učivo základní školy)

Dobrý den, pomohl by mi někdo s těmito příklady? Prosím i s postupem řešení. Jsou to příklady zadané na příjímacích zkouškách na SŠ, takže pouze postupy, které se učili na ZŠ. Předem moc děkuju :)

1. Řeš soustavu rovnic a proveď zkoušku
2×-5y=4
2y-3×=0,5

2. Marek vyjel na třídní výlet na kole. Každý den jel celý počet hodin stejnou průměrnou rychlostí. První den ujel 84 km, druhý den 48 km a třetí den 24 km. Vypočítej jeho průměrnou rychlost, víš-li, že byla menší než 20km/h a větší než 10km/h.

3. Účastník soutěže Chcete být milionářem? rozdělil výhru mezi sebe, dceru a syna v poměru 3:2:1. Protože mu pomohl přítel na telefonu, rozhodl se že mu dá ze své části jednu desetinu, z dceřiny jednu dvacetinu a ze synovy jednu čtyřicetinu. Přítel získal 85 000 Kč. Kolik soutěžící vyhrál?

4. Ke kružnici k (S, r= 4,5 cm) je z bodu A vedena tečna t. Dotykový bod T má od bodu A vzdálenost AT=11 cm. Vypočítej vzdálenost bodu A od středu kružnice S.

5. Hrot minutové ručičky věžních hodin je od středu ciferníku vzdálen 120 cm. Jakou dráhu opíše hrot ručičky za 7 hodin a 20 minut? Vyjádři v metrech.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Doporučuji knihu Řešení příklady z matematiky pro základní školy cena cca 400
nakladatelství aspi
http://www.nej­levnejsi-knihy.cz/koupit/Re­sene-priklady-z-mat.pro-ZSn-0089149/

Další odpovědi
Alesh

Co konkrétně ti není na jednotlivých příkladech jasné? Musíš to víc rozepsat a ne jen dát zadání. Takhle by to nešlo, děvče. 😉

mosoj

Nikdo zde nemá tolik času jako ty.

První příklad jasně říká tobě „řeš soustavu“ tak ho poslechni.

Na druhý jenom kouknu a vidím že průměrná rychlost musí být 12 km/hod, ani nemusím nic počátat.

Třetí by chtěl trochu počítání. Napovím, že výherce rozdělil výhru na šestiny. On dostal 3/6, dcera 2/6 a syn 1/6. Dále již pracuj sama. Zlomky snad zvládáš.
Víc času na tebe nemám.

Logicky uvažovat se naučíš jedině sama, to tě nikdo nenaučí.
Doplňuji:
Ten pátý je 55,264 metrů