BEAES

Ví někdo, co se 29.8.xxxx událo v Japonsku a kterého roku??

Doplňuji:
Pro Popelku…Anna odpověděla správně. Omlouvám se, jedno x mi tam vlítlo navíc.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím, zda máte na mysli toto:
29. 8. 708 – V Japonsku jsou poprvé raženy měděné mince.

Podle Wikipedie

Další odpovědi
1popelka1

4×xxx – takže předpokládám, že půjde o čtyřmístné číslo? Roky bych ještě snad věděla, ale přesné datum?.., vy nám Beas teda dáváte, jen co je pravda.

Portsmouthské jednání o rusko-japonském míru, 29. srpna 1905 byla dohodnuta základní část míru.
http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2009042021

Japonsko 29. srpna 1910 anektovalo Koreu – Japonsko podepsalo dohodu o anexi 22. srpna 1910. Anexe se pak uskutečnila 29. srpna. Japonská okupace Koreje skončila 15. srpna 1945 v den, kdy Japonsko podepsalo kapitulaci, kterou skončila druhá světová válka.
http://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/2082­47-japonsky-premier-se-omluvil-za-japonskou-okupaci-koreje.html

1popelka1

No, vycházela jsem z 4X… Hledání mi dalo docela zabrat, ale co už:-( To se stává.

1popelka1

Beas, kdy vložíte správnou odpověď? 🙂