jenbo

Vhodný rozměr pneumatik

Mé auto má předepsaný rozměr pneumatik 205/70 R 15, uvažoval jsem, že na zimu bych obul užší pneumatiky 195/70. Pracovník pneuservisu mi toto nedoporučoval s tím, že pneumatiky 195/70 budou výškově nižší než 205/70. Tomu nerozumím, myslel jsem si, že výška je neměnná. Jsem majitelem SUV 4×4. Děkuji za odpověď popř. názor.

Nejlepší odpověď
janek66

Pneumatiky by byly opravdu něco málo nižší.První číslo značí šířku pneumatiky v milimetrech,druhé poměr k příčnému řezu(šířce)pne­umatiky.To značí že výška boku pneumatiky je 70 procent šířky.A u užší pneumatiky je tedy menší.

kropitko

Taky tomu nerozumím,zřejmě vám chtěl prodat ty širší(stojí víc), pokud jsou oboje 70, tak tam podle mého nemůže být žádný rozdíl ve výšce. Leda,že by jste si místo 15 vybral 14, ale to by jste musel mít i 14 ráfky. Jinak já bych na zimu volila užší pneumatiky.