Zlatý

Vhodný recept na perníčkové ozdoby na stromek?

Rozhodla jsem se, že letos upeču perníčky určené pouze jako vánoční ozdoby. Sice mám jeden osvědčený recept na jídlo, ale nevím, jestli těsto nevyžaduje nějaké speciální úpravy, aby perníčky vydržely pěkné i do dalšího roku. Má smysl v tomto případě přidávat rum a nechat těsto uležet? A jak udělat dírky pro stužku k zavěšení - myslela jsem, že bych do těsta zapíchala špejle, ale nejsem si jistá, jestli to je dobrý nápad.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Zajímavý systém pro zavěšení perníčků se mi zdá tento (rozklikni obrázek v odkazu): http://www.edekor.cz/…
Na perníčky na stromeček lze použít obvyklé recepty.

Další odpovědi:

Zlatý

perníčky bych určitě neskladovala do příštího roku - je dobré upéct si každý rok nové a dirku na zavěšení dělám nejslabším vykrajovátkem jak mám na slepované cukroví jsou tam různé přůměry na kulaté vykrojení -/zkušenost/

Stříbrný

U nás se dělávaly dírky do cukroví rovnou cukrářskou trubičkou, na zdobení dortu Jinak to lze udělat plastovým brčkem.

Pokročilý

nevyžaduje

Diskuze k otázce

Zlatý

hanulka11

manon -ty jsou jako pravé perníkové a několik let by fakt vydržely - dobrá atrapa - líbí se mi

Stříbrný

manon

Já to poslala kvůli těm závěsům - že pokud to není k jídlu ale na stromeček, zapéct do nich drátky s očkem by nebylo marné :)

Zlatý

hanulka11

jasně taky by to šlo - mně se líbí s červenou mašličkou na zavěšení

Stříbrný

manon

hanulka11: Jo, ta červená k nim jde pěkně. Já bych to pověsila na nějakou nitku a to očko schovala pod červenou mašličku :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.