Avatar uživatele
Lucijej

Vhodný recept na perníčkové ozdoby na stromek?

Rozhodla jsem se, že letos upeču perníčky určené pouze jako vánoční ozdoby. Sice mám jeden osvědčený recept na jídlo, ale nevím, jestli těsto nevyžaduje nějaké speciální úpravy, aby perníčky vydržely pěkné i do dalšího roku. Má smysl v tomto případě přidávat rum a nechat těsto uležet? A jak udělat dírky pro stužku k zavěšení – myslela jsem, že bych do těsta zapíchala špejle, ale nejsem si jistá, jestli to je dobrý nápad.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? manon, bolak, Damiana před 4155 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
manon

Zajímavý systém pro zavěšení perníčků se mi zdá tento (rozklikni obrázek v odkazu): http://www.ede­kor.cz/cz/vanoc­ni-pernicky-zavesne-9-cm
Na perníčky na stromeček lze použít obvyklé recepty.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

perníčky bych určitě neskladovala do příštího roku – je dobré upéct si každý rok nové a dirku na zavěšení dělám nejslabším vykrajovátkem jak mám na slepované cukroví jsou tam různé přůměry na kulaté vykrojení -/zkušenost/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

U nás se dělávaly dírky do cukroví rovnou cukrářskou trubičkou, na zdobení dortu Jinak to lze udělat plastovým brčkem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
player242

nevyžaduje

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

manon -ty jsou jako pravé perníkové a několik let by fakt vydržely – dobrá atrapa – líbí se mi

před 4155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Já to poslala kvůli těm závěsům – že pokud to není k jídlu ale na stromeček, zapéct do nich drátky s očkem by nebylo marné :)

před 4155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

jasně taky by to šlo – mně se líbí s červenou mašličkou na zavěšení

před 4155 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

hanulka11: Jo, ta červená k nim jde pěkně. Já bych to pověsila na nějakou nitku a to očko schovala pod červenou mašličku :)

před 4155 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek