dudu

Vhodnost očkování proti rakovině děložního čípku?

Moje dcera požádala, abych se obrátil na zdejší komunitu kvůli zkušenostem, či názorům na vhodnost výše zmíněného očkování adolescentek.
Máme patnáctiletou vnučku a velmi starostlivou dceru – její matku. Děkujeme za Vaše sdělení a poznatky.

Nejlepší odpověď
Drap

Jsem přesvědčen, že je to nadmíru vhodné.

Další odpovědi
Pájo

Velice dobrý nápad! Očkování je navíc velice účinné, pokud se aplikuje ještě před zahájením sexuálního života ženy.

kapka

Zrovna minulý týden jsem měla náhodou zapnutou tv a byl tam nějaký pořad pro maminky, nevím, jak se jmenoval, protože ho jinak vůbec nesleduji. Uváděla ho Kubelková, to jediné vím jistě a měla tam jako hosta tu mladou Paroubkovou /opravdu jsem to moc nesledovala, tak snad to byla ona/.
V jednu chvíli tam mluvila nějaká paní doktorka právě o očkování proti rakovině děložního čípku, v tu chvíli jsem musela zpozornět, protože byla strašně moc PROTI. Prý to má hodně vedlejších účinků.
Nechci Vás tedy vyloženě odrazovat, ale určitě bych se po tom začala intenzivně pídit a ptát se na co nejvíce názorů odborníků. Tam, kde budu mít jistotu, že nejsou k propagaci tohoto očkování motivováni nějak finančně.
Jsme trošku závislí na tom, co nám kdo nakuká a pokud bude na něco samá pozitivní reklama, tak jí uvěříme. Ve farmacii se točí strašně moc peněz… Já zatím také snad neslyšela nic negativního, až v tom pořadu…

MrGandy

Ano,
určitě bych neváhal. Doporučuje se to už od 13 let. Ale mám dojem, že to stojí nějakej ten tisíc. Pojišťovna vám přidá maximálně 2 000.

Takže tedy – cena vakcíny je cca 3.300,– Kč za dávku, přičemž je potřeba očkování podstoupit celkem 3×. Celkem tedy 9.900,– Kč.

barnajka

Přiznám se, že sama nevím, na kterou stranu se přiklonit. Před časem mi kamarád přes Facebook poslal prosbu, ať se připojím k petici za bezplatné očkování proti rakovině děložního čípku. Zběžně jsem proletěla, oč se jedná a petici nakonec podepsala. Až pak jsem si všimla, že se pod příspěvkem rozběhla docela divoká diskuze a najednou jsem zalitovala, že jsem se s „podpisem“ tak unáhlila. Vždycky jsem tupě věřila tomu, co veřejnosti ohledně tohoto očkování vštěpovala média, tj. že je to nanejvýš vhodná záležitost. Jenže když se začtete do těch názorů diskutujících, musíte uznat, že některý ty argumenty mají něco do sebe. Já fakt nevím, co si myslet… Jestli máte možnost se na Facebook dostat, mrkněte na tu diskuzi a sami zvažte, jestli do toho očkování jít, nebo nejít. Já vám bohužel víc neporadím

Snad ten odkaz bude fungovat:
http://www.fa­cebook.com/even­t.php?eid=101583739­935647