Clarissa

Vhodné oblečení proservírku, vaše rady?

NBastupuji na do jednoho hotelu v malém městě jako servírka a potřebovala bych poradit ohledně oblečení. Řekli mi, že mám mít bílou halenku (to by nebyl problém) a sukni. Ale jakou? Černou? Jak dlouhou a má být uplá nebo spíš volná? Doma mám totiž snad jen džínové, dlouhé až na zem barevné rozevláté nebo z tanečních. Napadlo mě si vzít z nich černou uplou s menším rozparkem ke kolenům. Ale je z takového toho semišového materiálu.

A neporadíte ještě boty? hodily by se croosky? Nebo spíš pantofle co nosím na doma? Četla jsem někde černé na podpadku. bohužel ve všech botech co mám na podpadku bych dlouho nevyrzželaptž ho mají docela vysoký.

A poslední věc – mám si vzít i silonky?

Děkuji moc všem.
Doplňuji:
A pokud jim mé oblečení nebude vyhovovat co si vzít jako nouzovku na převlečení?

Nejlepší odpověď
Drap

Bílou halenku si vzít raději ještě jednu do rezervy. Sukni černou, na menším městě by možná byla přijatelná i jiná tmavá batrva, /hnědá, modrá/ Nejvhofdnější je nad kolena. Dlouhá se nehodí a nevypadá dobře. Přes to bývalo zvykem nosit bílou krátkou zástěrku s kapsami. černou sukýnku seženeý za pár korun, a nebo ti ji šikovná švadlena za půl dne spíchne. Boty černé, určitě na podpadku. Crosky tak nanejvíš do stánku na pláži. Silonky ano.
Všew je také opdvislé na místních zvyklostech. Zajdi se tam předem podívat a uvidíš co nosí ostatní.

Další odpovědi
Damiana

Předpokládám, že jsi jistě někdy byla v restauraci, takže co se mrknout na to, co má obsluhující personál na sobě? Tady máš pár ukázek klasického oblečení pro servírku. Myslím, že hlavně záleží na úrovni restaurace kam nastupuješ. Každá „stará harcovnice“, která se v této branži pohybuje, by ti jistě doporučila hlavně kompresní punčochy (křečové žíly jsou postrach číšníků!) a pohodlné boty. Budeš pořád na nohou, takže na to mysli. Crocsky vypadají děsivě, shodí celou uniformu. Pantofle si nech na doma. Myslím, že v balerínkách na nízkém klínku s otevřenou špičkou by to mohlo „šlapat“. Podle mého by stačily jednoduché bavlněné černé šaty ke kolenům bez rukávů (nebo s krátkým rukávem) a přes ně číšnická zástěra. A máš klid. 🙂
http://www.ochran­nepomuckycz.cz/zas­tera-pro-servirky-p-810.html
http://www.prvnichra­nenadilna.cz/in­dex.php?what=2&­id=117
http://www.ves­te.cz/eshop/gas­tronomie/servir­ka

Michal Kole

Podle mě, je tento postup zaměstnavatele nezákonný, když chce, aby jsi si oblečení sháněla sama.

Podle zákona je zaměstnavatel povinen zaměstnance vybavit pracovními a ochrannými a bezpečnostními pomůckami.