Pokročilý

Většina lidí slaví Vánoce...

Většina lidí slaví Vánoce,dokonce i nevěřící,znám spoustu nevěřících co slaví Vánoce,ale proč je slaví,když je to křesťanský svátek ? Vánoce přeci nejsou o nadělování dárků... :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

I lidi nevěřící slaví Vánoce - je to tradice a nevěřící je berou spíš už jako svátky klidu a rodinné pohody. Stejně jako Velikonoce někdo bere jako křesťanskou záležitost a někdo jako vítání jara. To je vývoj.
Čili není to pokrytectví nevěřících, jen jiný pohled na tyto svátky. Mají asi lidem co říct i jen jako uctívání tradic.

Další odpovědi:

Zlatý

Všichni Vánoce neslaví, já patřím mezi ně. Neslavím ani Silvestra, protože žádného neznám, ani Velikonoce, ani vlastní svátek a narozeniny. Tak a co ty na to...

Vánoce byly původně pohanský zvyk. Až některý papež z nich udělal křesťanské svátky (zlegalizoval).
Někde jsem četl, že dárky na vánoce se původně dávaly jenom proto, aby se další rok na polích urodilo, stromy měly zdravé plody, studny byly čisté, dobytek byl zdravý apod.
Vánoce, Velikonoce i Silvestra neslavím

Zlatý

Slavení křesťanských vánoc/ a nejen vánoc, například i velikonoc/ patří k naší kultůrní tradici, takře neni divu že je slaví i nevěřící

Pokročilý

Jo tuto otazku jsem si taky několikrát pokládal a je to i jeden z duvodu proč jsem je přestal slavit. Tak ale zas je na každem co si slavi, to bys nemohl slavit skoro žadny svátek. Ani silvestr bys nemohl oslavovat kdybys ses nejmenoval Silvestr.

Pokročilý

Ja taky poslednich par let neslavim vubec nic.-prijde mi to zbytecny.

Bronzový

jsem uz na toto tema rikala,ze je svet plny pokrytcu.asi se jim libi tý svetylka,nebo co.vanoce nejsou krestansky svatek,ale pohansky.neboli oslavy boha slunce.v te dobe se slavil slunovrat.

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

Sůwo,proč vůbec žiješ?

Bronzový

pizlicka

proc by mela suwa zit jen pro jeden den v roce???buh miluje vsechny lidi bez rozdilu,urcite by byl krutym bohem,kdyby stanovil svatky,kde se schazi rodiny a lide co jsou sami,aby byly smutni a v depresich.

Bronzový

pizlicka

to neni dobré,a co není dobre,nepochazi od boha.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.