LaDy MuSiC

Větrolam- význam slova

Nevím kam to zařadit, tak jsem to dala do Kultura a společnost. Doufám že pochopíte :)

Nejlepší odpověď
annas

Větro-lam – pás stromů, keřů mírnící škodlivé plsobení větrů.

Další odpovědi
terry

O větrolam se „zlomí vítr“.
Takže vítr nefouká, tak moc, tam, kam nemá.
Třeba řada topolů.

hanulka11

je to vlastně taková "živá zástěna ze stromů, keřů " mnohdy vysazovaná.tak že se sází keře- za nimi stromy v řadě a tím se oddělují místa kam nechceme ,aby proudil vítr