Avatar uživatele
vanad

Větrací mřížka komínu uvnitř nebo venku?

V návodu na stavbu komínu Schiedel se uvádí, že větrací mřížku mám mít směrem do místnosti. Co by se stalo, kdybych ji dal zvenčí? Děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
Mám na mysli větrací mřížku k odvětrávání pláště komína.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: vanad

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? ReHu, Redog před 4573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Já tedy nevím co myslíte větrací mnřížkou. Pokud to je přívod primárního vzduchu pláštěm komína, tak když vyústění umístíte ven, tak jako by to vůbec nebylo. Vyhozené peníze. To mohl být komín lacinější.

Dnešní kamna mají velký výkon, okna jsou stále těsnější, nevětrá se, proto se přivádí do místnosti primární vzduch aby se lidi v místnosti neudusili. Někdy je ten primární vzduch napojen přímo na kamna pod rošt, takže ke spalování se nespotřebovává

kyslík z místnosti.

No to je ono. Účel není odvětrávat plášť komína, ale přivést vzduch do místnosti nebo přímo do kamen. Venku větrat nemusíte!! a komín se také neudusí.

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
xyz

Větrací mřížka u tohoto typu komínu slouží k odvětrání případné vlhkosti z konstrukce komíny, nikoli k přívodu vzduchu ke spotřebiči. Pokud dáte ven, fungovat to bude, ale komín bude o to více prochládat, protože ho vlastně budete celý větrat zevnitř.

před 4562 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada