Pokročilý

Věta: We decided........our money on a new sports car. A)spending B) to spend C) spend

Prosím, můžete mi někdo vysvětlit, co patří do této věty (místo teček), ale hlavně co přesně znamená, když je ke slovesu v infinitivu připojeno to TO
Doplňuji:
A jaký máte názor na větu: SHE OFTEN ..... TO MUSIC WHEN SHE DOES THE HOUSEWORK. A) TO LISTEN B)LISTENS C)LISTENING

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Jsem přesvědčen, že správně je B neboť se jedná o vazbu s infinitivem.

Tak mi to nedalo a našel jsem tento odkaz. Je tam několik podobných příkladů: http://www.helpforenglish.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Vojtěch má pravdu, Ondra nikoliv.

k doplnění: zde patří B - na to není potřeba názor, to je prostě fakt. Do obou vět v souvětí patří přítomný čas prostý - jelikož ČASTO, to jest opakovaně, když dělá domácí práce, poslouchá hudbuU.

Tenhle tejden jsem neučil, jelikož jsem marodil :{/> následkem toho jsem vyspával do zákruty a pak se tady dějou takovýhle věci :{/>
Doplňuji:
"co znamená, když je k infinitivu připojeno "to"?" Ono není k infinitivu připojeno, infinitiv se částicí "to" přímo TVOŘÍ. Pokud tato částice chybí, jedná se o infinitiv holý (bare infinitive), což je např. případ modálních sloves (can, may, must a spol.)

Bronzový

Ano, máte pravdu až teď jsem si to uvědomil. Bude to b) :)
Omlouvám se

Snad to zase nezmotám, ale podle mně bude to b) listens ... určitě :)

Zlatý

Myslím, že zcela správně by ti odpověděl quentos. To je přímo jeho parketa. Ale teď asi učí.

Stříbrný

na první ti bylo odpověděno, tak já se přidám do druhého kola: C) listening

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

Ella: a proč se přidáváš s chybnou odpovědí, čytři hodiny poté, co tazateli bylo správně odpovězeno? Akorát tazateli mateš hlavu! Na doplnění jsem výše odpověděl též, a to již čtyři hodiny před tebou. Bude tam B, nikoli C.
Takovéhle otázky se zodpovídají jen tehdy, jsme-li si STOPROCENTNĚ JISTI odpovědí!!!

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2418
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.