ixpektix

Vestfálský mír 1648

je v obsahu mírových podmínek že se protestanti mohou vrátit zpět do č. zemí, ale nedostanou zpět žádný majetek ?

Je to tak nebo nějak jinak
pokud je to jinak prosím napište jak

Děkuji předem za odpoveď

Nejlepší odpověď
anonym

Vyhledej si „Hospodářské a politické důsledky vestfálského míru“. Najdeš tam vše, co potřebuješ. Je tam zaznamenána i úloha J.A.Komenského a další informace k tomuto období. Mohla bych Ti to sice okopčit, ale je to dlouhé a těch informací je tam skutečně hodně. Mrkni na to a vyber si, co pro Tebe bude zajímavé.

annas

Odešla jsem od počítače, nechala otevřenou stránku, stav se nezměnil. Když jsem odeslala, byla otázka uzavřená.

Vestfálský mír znamenal neúspěch Habsburků

Základem pro jednání o uspořádání Evropy se stal stav k roku 1624 – návrat k původní náboženské situaci.

Čeští emigranti se proto nemohli vrátit zpět do vlasti.