libuska

Vertikální štípačka na dřevo

Poradí nám někdo,jakou koupit štípačku na dřevo?
Máme požadavek na průměr polene cca 42cm,délku 60–80cm,cena cca 12–13 tisíc.Tedy z těch levnějších.Ne­víme,zda stačí štípací tlak 7 tun.
Poraďte ze skušenosti.Děkuji Libuška

Odpovědi
hem

Štípací síla 7 tun je naprosto dostačující i pro tvrdé a sukovité dřevo. Problém bych viděl spíš v průměru polene, které u strojů v této cenové kategorii činí max. 32 cm. Posílám odkaz na nejsilnější stroj v dané ceně, který jsem našel.

Zdroj: http://stipac-drivi.skladem­.eu/55072/abg-vari-8t.html