Mili @

Věříte, že rituální cvičení budhistických mnichů

vám dokáže zachovat, nebo dokonce navrátit mládí a pevné zdraví? Jak se tyto cviky jmenují?
Doplňuji:
http://www.ca­kry.cz/cviceni-zdravotni/cviceni-5-tibetanu

Nejlepší odpověď
BEAES

Může to být jóga, nebo také jogalates…
Jóga se zrodila před více jak 5000 lety v Indii. Slovo jóga pochází ze sanskrtu (jazyk, ve kterém je napsáno mnoho posvátných textů jogínů) a znamená sjednocení. Jóga je velmi široká nauka, používá se pro tělesná a duchovní cvičení. Pod slovem jóga se také rozumí určitý styl života. Pomocí jógy lze porozumět vlastnímu já a naučit se naslouchat. Je to způsob očišťování a otevírání svého nitra. Jóga zpomaluje stárnutí, pomáhá nás udržet stále vitální, zlepšuje psychiku, koncentraci, pomáhá k tvarování a udržení linie.

Jógalates někdy také nazývané jako Jóga-Pilates či Yogilates je moderní cvičení, které zkombinovalo dvě oblíbená a pro postavu výborná cvičení – jógu a pilates. Stejně jako v józe se cvičí vleže, v kleku, v sedu i ve stoji. Jóga přinesla koncentraci, vyrovnanost, duševní a tělesnou harmonii a ohebnost, pilates zase silové cviky, napínání svalů a správné držení těla.

Přestože toto cvičení není primárně zaměřeno na hubnutí, posiluje i hluboko uložené svaly, čímž postavu krásně vyrýsuje. Říká se, že výsledky jsou vidět už po měsíci cvičení. Na druhou stranu, pokud se budete měsíc pravidelně věnovat jakékoliv pohybové aktivitě, vaše tělo bude vypadat rozhodně lépe. Jogalates se doporučuje cvičit 3 až 5 krát týdně 20 až 60 minut.
Cvičí ho i Madonna a vypadá na 30.