Skvirukl

Věříte, že může mít člověk svůj osud zapsaný v dlani? A znáte někoho, kdo číst z ruky umí?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Nevěřím, oni to řeknou vždy tak obecně, že to sedí na každého. Stejně je to i s kartami.
Já věřím jen v to co je ověřené. Jsem prostě člověk, který potřebuje důkazy.
Budu jim věřit, až mi řeknou které čísla vyjdou ve sportce 😁

Další odpovědi
Irisa

Znám jednu takovou paní, ještě mi neřekla nic, co nesedí :), kromě toho, co se ještě ověří v daleké budoucnosti…
Sama něco zkouším, ale moc jednoduché to není :D

bolak

Co lidi kteří se naroděj bez rukou? Jsou pány vlastního osudu?

MK44

Myslím, že člověk, který třeba několik let pozoruje lidi a jejich ruce, dokáže do nějaké míry odhadnout Váš zdravotní stav. Ne, že by nutně věděl něco o pankreasu, krvetvorbě nebo o virech a dědičných vadách, ale má odpozorováno, že jedinec s takovými či onakými projevy, třeba i na dlani, trpívá nějakým neduhem nebo že se nedožije pětadvacítky.

Při takovém pozorování dokáže taky odhadnout Váš temperament, způsob života, prostředí, v němž se pohybujete, oč usilujete apod. Na základě zkušeností odhadne například, že jste osoba nesoustředěná a takové častěji nabourají s autem, zapomenou vypnout plyn, spálí se o žehličku atd. Zbytek je chytrá rétorika. Předpovědět osud tak, aby v tom byl čert, aby se nestalo něco, co na tu přepověď půjde nasadit.

Velkou roli také hraje „společenský telegraf“. To funguje tak, že když předpoví více lidem nějakou událost, tak ten jemuž se náhodou splní, o tom hned referuje svému okolí. Je o čem mluvit, často si na to vzpomene a lidi si to předávájí – koukejte ono se to vyplnilo. Ti ostatní, kterým se předpověď nesplnila, jsou zticha. Není o čem mluvit. Navíc na takovou předpověď časem zapomenou. Už se jim nevybavuje, co že to ta „vědma“ říkala.

Rocker

Znám lidi,kteří tvrdí,že to umí.Ale já takovým věcem nevěřím.

Houslovyklic

Já tomu nevěřím. Jak může ruka ukazovat něco, co se teprve stane? To je stejné jako s horoskopy… Podle mě je každé takové věštění k ničemu…
A nikoho takového neznám.

novaky

ne

Lamalam

Na tuto pověru nevěřím.