setapouch

Ne. Kdyby je měli, už dávno, hned po válce, by se tím pochlubili veřejně. Rusko, resp. SSSR totiž měl ke konci války v zajetí jen samé malé ryby, ty velké skončily v západním zajetí (pokud se jim nepodařilo uniknout do Argentiny). Hitlerovy ostatky by použili jako svou satisfakci.

honza19hk

Ruská rozvědka mě moc nezajímá.A co se týče Hitlera tak pochybuju že by měli jeho ostatky.

setapouch

SSSR měl tehdy největší oběti na životech, a to zejména civilistů. Uvádí se 20–25 milionů, neuvěřitelné číslo. A jako jediná satisfakce bylo dobytí Berlína. Hezky to bylo řečené ve filmu Norimberský proces (2000): po jisté hádce představitelů západních spojenců a sovětské delegace navrhl žalobce, „že nejlepší bude, když se udělají dva samostatné procesy. Jeden s těmi zajatci, které máme my, druhý s těmi, které máte vy“. Rusové si byli dobře vědomi, že nemají nikoho z hlavních strůjců, tak se rádi podřídili. A to je myslím ten okamžik, kdy by chtěli vyrukovat s nezvratným důkazem, že mají tělo Hitlera.