Gabe

Věříte,že je někdo někdy převychová?

Naše vláda se už 60 let snaží o začlenění etnicke menšiny do naší společnosti.Je to reálné,nebo je to sci-fi.

Nejlepší odpověď
kropitko

Možná se to nedaří právě proto, že si asi většina lidí, stejně jako vy, myslí, že jde o převýchovu, ale ve skutečnosti je to tak,,že by právě mělo jít pouze o to začlenění.

Další odpovědi
dudu

Na podobnou otázku jsem odpovídal již před 112 dny a obsah znovu uvádím, protože je stále aktuální:

…nedávno jsem si se zájmem přečetl článek představitele původní větve „českých cigánů“ pana Holomka. Jeho názory byly vždy velmi objektivní a tentokrát rozebíral vnitřní problémy romské konunity. Mimo jiné zde zmiňuje skutečnost, že velká část dnešní populace romů pochází ze Slovenska a česká větev na ni pohlíží tak trochu s despektem a zatím tyto nově příchozí neabsorbovala. Stejný problém se nyní mezi původními romy a nově příchozími z Rumunska projevuje např. ve Francii nebo Itálii. Z toho je zřejmé, že tzv. romskou otázku nelze popsat několika větami a vyřešit jednorázovými akcemi. Vzpomeňme různé pokusy za komunistické éry, stály přece hodně peněž a dosažené výsledky cigánům veskrze spíše uškodily, nežli prospěly.

Bez žádoucích vnitřních impulsů celého etnika iniciovaných romskou inteligencí se téměř s jistotou k lepšímu mnoho nezmění. Doufejme jen, že události po vstupu Bullharska a Rumunska do schengenského prostoru celou EU nezastihnou nepřipravenu.

Doplňuji:
a pro úplnost – zde je moje odpověď k dané problematice na slovenských stránkách:

Poučíme-li se od přírody, pak zjistíme, že některá zvířata ochočit nelze – např. krásné a hrdé zvíře zebru.
Z toho bych /bez jakýchkoliv vedlejším úmyslů a myšlenek/ dedukoval, že cikány zcivilizovat podle našich představ a hledisek, prostě a jednoduše také nejde!

poa.li

Při způsobu, který zvolila je to sci-fi.