Avatar uživatele
Gabe

Věříte,že je někdo někdy převychová?

Naše vláda se už 60 let snaží o začlenění etnicke menšiny do naší společnosti.Je to reálné,nebo je to sci-fi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? dudu před 4861 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Možná se to nedaří právě proto, že si asi většina lidí, stejně jako vy, myslí, že jde o převýchovu, ale ve skutečnosti je to tak,,že by právě mělo jít pouze o to začlenění.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Na podobnou otázku jsem odpovídal již před 112 dny a obsah znovu uvádím, protože je stále aktuální:

…nedávno jsem si se zájmem přečetl článek představitele původní větve „českých cigánů“ pana Holomka. Jeho názory byly vždy velmi objektivní a tentokrát rozebíral vnitřní problémy romské konunity. Mimo jiné zde zmiňuje skutečnost, že velká část dnešní populace romů pochází ze Slovenska a česká větev na ni pohlíží tak trochu s despektem a zatím tyto nově příchozí neabsorbovala. Stejný problém se nyní mezi původními romy a nově příchozími z Rumunska projevuje např. ve Francii nebo Itálii. Z toho je zřejmé, že tzv. romskou otázku nelze popsat několika větami a vyřešit jednorázovými akcemi. Vzpomeňme různé pokusy za komunistické éry, stály přece hodně peněž a dosažené výsledky cigánům veskrze spíše uškodily, nežli prospěly.

Bez žádoucích vnitřních impulsů celého etnika iniciovaných romskou inteligencí se téměř s jistotou k lepšímu mnoho nezmění. Doufejme jen, že události po vstupu Bullharska a Rumunska do schengenského prostoru celou EU nezastihnou nepřipravenu.

Doplňuji:
a pro úplnost – zde je moje odpověď k dané problematice na slovenských stránkách:

Poučíme-li se od přírody, pak zjistíme, že některá zvířata ochočit nelze – např. krásné a hrdé zvíře zebru.
Z toho bych /bez jakýchkoliv vedlejším úmyslů a myšlenek/ dedukoval, že cikány zcivilizovat podle našich představ a hledisek, prostě a jednoduše také nejde!

Upravil/a: dudu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
poa.li

Při způsobu, který zvolila je to sci-fi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek