Skinn3r

Věříte v to že život je nějaká větší forma něčeho ?

Nevěřim v žádný náboženství ani se v tom nevyznam ale věřim v něco většího protože k čemu by byl na naší planetě tak propracovanej systém ať už to je cokoliv rostliny, vitamíny, chemický reakce, aminokyseliny jak když se vyvýjelo oko vědělo že bude videt to se mi zdá jako sakra velká náhoda na to aby to byla náhoda jak vlastně v dnešní době ví oko že vidí že se vyvynulo správně to by jedině muselo vnímat sebe sama jako samostanej orgán .

Nejlepší odpověď
anonym

V každém organizmu se miliony let vyvíjely jednotlivé buňky k tomu, aby tento organizmus byl schopen samostatně fungovat v podmínkách a v prostředí, v němž existoval a existuje. Pokud se podmínky měnily, přizpůsobovaly se tomu i funkční schopnosti organizmu.
Je třeba, abyste se na danou záležitost díval z poněkud širšího hlediska. Ani dnes
není podoba ničeho na naší planetě definitivní. (Definitivní podoba je pouze u organizmů, které vymřely.)Tak se nám to může jevit pouze s ohledem na krátkou délku lidského života.
Máte ale pravdu v tom, že ať už se dívá člověk na existenci živých bytostí z hlediska evoluční Darwinovy teorie, nebo jako na zázrak stvoření dle Božího záměru, zázrakem to zůstává.
Bylo by zatraceně dobré, kdyby si zázrak existence života uvědomovali všichni. Při nejmenším alespoň všichni lidé – to by potom jinak přistupovali k životu jako takovému a také k lidstvu a lidství. Bráno z jakékoliv stránky, je život dar, a darem by se nemělo opovrhovat, ani jím plýtvat. Dar je třeba přijímat s úctou a pokorou.
Myslíte si, že války v sobě něco z toho mají? Nebo že něco takového respektují politici? Ti respektují možná dar života, ale výhradně toho svého. S úctou možná jednají, ale k penězům a majetku, nikoliv k lidem, díky nimž se jim daří tak štědře své majetky množit.