poa.li

Věříte v před- a posmrtný život? Pokud ano, co vás k tomu vede? Díky…

Osobně mi připadá pravděpodobnější, že zemřelé tělo přestane zásobovat mozek energií, ten se vypne a rozpadne. Informace o tom, že by to mohlo být jinak nemám, i když bych chtěl.. Vy ano? Přeji hezký den…

Nejlepší odpověď
Terryle

Věřím, a myslím, že docela hluboce, ale nemůžu Ti říct, proč.
Kdybych to mohla zdůvodnit a něčím podložit, tak už to nebude víra. Říkám si ale, že pokud mi tahle víra může pomoct žít lepší život, tak se ji budu držet, dokud to půjde. A jestli jednou umřu a nebude nic… tak co. K představě „nebe“ nebo nevímčeho se neupínám, ale pomáhá mi se snáz smířit s některejma věcma, ze kterých bych se jinak dostávala hůř a kazily by život mně i mému okolí.
Myslím ale, že lidská duše je tak obrovská „věc“, tak obrovská energie, že prostě nemůže v okamžiku smrti jen tak zmizet…
Víra v Boha a role církví je něco úplně jiného. Nerozumím tak úplně tomu, proč tolik lidí církev tak nenávidí, když jim osobně nikdy neublížila (ano, dělala špatné věci, ale taky udělala hrozně moc dobrého – šíření vzdělanosti, nemocnice ve středověku, dneska třeba sociální pomoc, adopce na dálku a podobně… o čemž se ale jaksi nemluví, protože se to nehodí do obrazu té zlé a mocichtivé církve, která jen zneužívá tupé lidi). Musíme ale brát v potaz, že nějaký způsob posmrtného života lidé uznávali už dávno před křesťanstvím… :o/
Netvrdím, že mám pravdu. Ale věřím tomu. Pokud nic po smrti není, tak to je bezkonkurenčně největší omyl v dějinách lidstva a my se to dozvíme vlastně relativně strašně brzo. Vzhledem k tomu, jak jsem šíleně zvědavej člověk, se snad proto určitým způsobem začnu těšit na smrt… :O)

Další odpovědi
mirlin

Nic mě k tomu nevede,protože to jsou všechno bláboly církve,aby držela v HLOUPOSTI
lidi,mohla je tak psychicky vydírat a tím VYKOŘISŤOVAT ! mirlin

quentos

já jo; tělo je sice, jak říkáte, smrtelné, ale duše ne.

Otázka byla již několikrát položena, pro další odpovědi viz odkazy.

www.odpovedi.cz/o­tazky/zivot-po-zivote-posmrtny-zivot

www.odpovedi.cz/o­tazky/myslite-si-ze-existuje-posmrtny-zivot

www.odpovedi.cz/o­tazky/verite-na-posmrtny-zivot

venkovan

Pokud je tělo ponecháno přirozenému procesu proměny po jeho smrti, śtále žijeme i když v jiných formách organismů s tím, že ve své podstatě s ohledem na skutečnost, že člověk je na vrcholu potravinového řetězce se zas jednou můžeme stát nějakou buňkou živého organismu kterému říkáme člověk. Také se tomu říká koloběh živin. Na podobné téma proběhl nedávno myslím na Discovery dokument. Je prostě otázkou zda vše vezmeme realisticky podle toho jak to v přírodě chodí a nebo do všeho vložíme emoce a nějaké viza a přání. Nechci ale nikomu brát iluze – každý má svoji představu.
Nicméně je lepší být prospěšný v tomto životě, než si myslet, že v tom příštím se napravím a teď bude neřád.

Tata

Nejsem věřící a proto v posmrtný život nevěřím. Je ale otázkou co je posmrtný život. Pokud považujeme konec lidského života, zničení jeho hmotné schránky, potom jasně posmrtný život neexistuje. Existuje ale určitá součást lidského bytí o které toho mnoho nevíme o nositeli vědomí, určitá energie na bázi elektřiny. Při studiu schopnosti lidského vědomí, telepatie, se zjistilo, že myšlenky lze za určitých podmínek přenášet nepředstavitelnou rychlostí. Jak se zachová energie vědomí po smrti člověka, zmizí? Ne, musí se někde objevit, proč ne ve vědomí čerstvě narozeného člověka. Na transport celého vědomí člověka třeba není dostatek energie a proto jsou vzpomínky a zkušenosti předchozí osobnosti potlačeny. Zůstávají jen základní informace k udržení života. Přesto se občas stává, že některé děti se snáze učí určitý předmět, někteří lidé ve svém koníčku dokáží konkurovat profesionálům, nemohou to být určité využití poznatky z minula. Občas se člověku zdá, že se mu krajina, ulice, budova, nebo cokoli jiného zdají povědomé, přesto že je v tomto místě poprvé v životě. Dokonce se tvrdí, že jsou lidé kteří pod vlivem hypnózy dokázali popsat svůj předcházející život. Ale není to nic ověřeného, není to žádná teorie, je to jen úvaha složena z dalších úvah, ale úvaha zajímavá o které by se dobře při dlouhých zimních večerech uvažovalo.

poa.li

quentos- pokud duše existuje jako jeden celek, který nějak funguje, je třeba, aby měl zdroj energie. Zajímá mě, co si kdo myslí o tomto zdroji, který si já se svými informacemi neumím představit. Připadá mi tedy pravděpodobnější, že to, co se obecně nazývá duší je jedna z funkcí mozku – jako program v počítači…

quentos

ano, to bývá obecně názor materialistů (můj děda a spol.). Osobně si myslím, že duše je cosi neuchopitelného, co jde za hranice našeho chápání…

Terryle

Přikláním se k Tvému názoru, Quentosi. Mimochodem, o pár otázek před náma (cosi o vzniku a zániku elektřiny) se objevuje teorie, že právě z hlediska fyziky – zákon zachování energie – by duše měla být nesmrtelná, protože duše je vlastně soubor mikro elektrických výbojů v mozku, když to vezmeš materialisticky. A ty výboje by v okamžiku smrti neměly zmizet, ale někam se „přetvořit“. Ovšem otázkou je, jestli zůstanou „duší“ – pokud se to bere materialisticky, tak možná duše = energie, fungující v těle. Nevím, ale je to dobrá připomínka.

Vy dva (quentos a poa-li) mě neustále překvapujete :o) ale v tom nejlepším slova smyslu – mám ráda lidi, na kterých mám pořád co objevovat. Jeden mi přijde hluboce spirituálně založenej a vyleze z něj, že nevěří v posmrtný život, druhej nemůže přijít na jméno církvi, ale v posmrtný život věří… :o)

poa.li

Nevěřím v nic. Nic však nevylučuji a tedy neodmítám. Vím, že možné je cokoliv. Jsem smířen s tím, že nic nevím, ani nemůžu. Tohle poznání mě docela osvobodilo… doporučuji

mirlin

Duše tedy alespoň ta moje je pevně v mých rukou,není v žádném případě za hranicemi mého chápání.mirlin