KdoSiOdJinud

Věříte v bezpečí dat ukládané do on-line cloudu (např.UbuntuOne?)

Doplňuji:

  • 2 hodiny ráno byly, omlouvám se 😁

„myslíte, že je bezpečné ukládat data do on-line cloudu“ – tedy „veřejně“ (bráno s rezervou) na síť?

Odpovědi
Děda Louda

Nedovedu si představit, co myslíš ukládaným bezpečím.

Aditus Net

Nic není 100% bezpečné. Cloudy bezpečné jsou, útoku zvenčí bych se neobával více než v případě jakéhokoliv jiného úložiště dat. Otázka ale je, jak s daty nakládají samotní poskytovatelé cloudů. Uvědomte si, jaké informace jim o sobě poskytujete. Poskytovatelé cloudů, minimálně někteří, spravovaná data kontrolují, takže se může jednat o vpád do soukromí. Zvažte, co do cloudu dáte.