Avatar uživatele
BEAES

Věříte tomu?

Kdo činí ostatní šťastnými, stane se šťastný sám. (A. Gide)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, BENYTA, gnr54, aramah před 4980 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Určitě, když někomu pomohu a má radost, těší mě to rovněž. Vždyť dělením radosti je radost dvojnásobná. Platí to i o štěstí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

A jen doplním Annas, že sdílený smutek je poloviční.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

To je „stará vesta“. Dříve,kdysi, jsem se těšil na Vánoce(copak asi dostanu?),dnes mám radost,když má radost druhý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

určitě. V různých podobách už si mnozí všimli, že lidé, či aspoň většina z nich, mají větší radost, když dávají, než když berou – ať již dávají štěstí, lásku či hmotné dary.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gollumek.88

Věřím tomu, řídím se tím celý život. A někdy to dá sakra práci, ale stojí to za to.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Toruk

Ano. Nejlepší dar je ten, který daruješ. Největší radost je sdílená radost. Kdo činí druhé šťastnými, vlastně činí šťastným i sebe, protože těžko člověk bude šťastný mezi pesimisty, nebo strádajícími lidmi… ke štěstí potřebuje mít šťastné okolí… kdyby to tušili všichni a nebyli lakomí, nebo závistiví, mohli bychom žít na šťastné planetě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Ano,
ak by mi neurobilo radosť, že som tu niekomu pomohla, asi by som tu nebola.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Věřím tomu a mnohokrát jsem se přesvědčil,že to tak je.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BEAES

Se jen tak bavím, že jsem našla zapomenutou knihu citátů a moudrostí…

před 4980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
1popelka1

Asi jde o stupidní otázky a odpovědi, ty „lepší“ a zajímavější se objeví až večer…
no ale já bych už vážně měla jít něco dělat, ať nepohořím… zítra tu nebudu, tak dostanou prostor k odpovědím i jiní.

před 4980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Popelko, souhlasím. My v noci spíme. Aspoň že se Vagra k nám přidá.

před 4980 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Mně to připadá, že jsme tři na počítači – Beas, Popelka a já. Občas se někdo přidá.

před 4980 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek