BEAES

Věříte tomu?

Kdo činí ostatní šťastnými, stane se šťastný sám. (A. Gide)

Nejlepší odpověď
annas

Určitě, když někomu pomohu a má radost, těší mě to rovněž. Vždyť dělením radosti je radost dvojnásobná. Platí to i o štěstí.

Další odpovědi
1popelka1

A jen doplním Annas, že sdílený smutek je poloviční.

anonym

To je „stará vesta“. Dříve,kdysi, jsem se těšil na Vánoce(copak asi dostanu?),dnes mám radost,když má radost druhý.

quentos

určitě. V různých podobách už si mnozí všimli, že lidé, či aspoň většina z nich, mají větší radost, když dávají, než když berou – ať již dávají štěstí, lásku či hmotné dary.

Gollumek.88

Věřím tomu, řídím se tím celý život. A někdy to dá sakra práci, ale stojí to za to.

Toruk

Ano. Nejlepší dar je ten, který daruješ. Největší radost je sdílená radost. Kdo činí druhé šťastnými, vlastně činí šťastným i sebe, protože těžko člověk bude šťastný mezi pesimisty, nebo strádajícími lidmi… ke štěstí potřebuje mít šťastné okolí… kdyby to tušili všichni a nebyli lakomí, nebo závistiví, mohli bychom žít na šťastné planetě.

led

Ano,
ak by mi neurobilo radosť, že som tu niekomu pomohla, asi by som tu nebola.

Michal

Věřím tomu a mnohokrát jsem se přesvědčil,že to tak je.

BEAES

Se jen tak bavím, že jsem našla zapomenutou knihu citátů a moudrostí…

1popelka1

Asi jde o stupidní otázky a odpovědi, ty „lepší“ a zajímavější se objeví až večer…
no ale já bych už vážně měla jít něco dělat, ať nepohořím… zítra tu nebudu, tak dostanou prostor k odpovědím i jiní.

annas

Popelko, souhlasím. My v noci spíme. Aspoň že se Vagra k nám přidá.

annas

Mně to připadá, že jsme tři na počítači – Beas, Popelka a já. Občas se někdo přidá.