pusinka50

Věříte někdo 2. piliří důchodového pojištění

a budete spořit do nějakého fondu anebo si platíte klasické penzijní připojištění u nějaké banky, které je zatím garantované státem, že tu svou uspořenou částku + státní příspěvek skutečně dostanete, aspoň doufám, že je tomu tak? Otázka závisí od věku, tak vkládám anketu na věk

Nejlepší odpověď
IQ tykve

Je mi 56 - 65 let

Věřím ve vítězství zdravého rozumu!

Další odpovědi
pl4toon

Je mi 31 - 45 let

Doplňuji:
Nevěřím tomu.

Jsemtady

Je mi 18 - 30 let

Doplňuji:
Ne … kamarádka dělá školitelku pojišťovákům na tuto reformu, jsou za to slušné peníze jako provize, čili to pro lidi nic dobrého nebude, alespoň tak to říkala, ať raději zůstanu ve státním a max nějaké spoření k dobru. Jako víš co, ještě před krizí slušně vydělávalo investiční spoření, to byly kolikrát pěkná procenta… a pak … cha prd.
Nejlepší se zdá zlato (víte že na světě je jen cca krychle o straně 20m zlata? vše se recykluje a recykluje a jiné není)
Pokud člověk nechce riskovat do investic, což dnes … v době krizí může jen blázen, musel by investovat do dluhopisů apod., s úrokem okolo 4% to nepokreje ani inflaci. Dobré se zdá koupit nemovitost a tu pronajímat …

sevos

Je mi 56 - 65 let

Doplňuji:
Nevěřím.

ladaadal

Je mi 31 - 45 let

Nevěřím. Tento stát může garantovat co chce, za pět, deset let to může být úplně jinak. Spořit si ve druhém pilíři považuji za stejný počit, jako ty peníze házet cestou z práce do kanálu či kontejneru na starý papír.

Illines

Je mi 56 - 65 let

GM

Je mi 46 - 55 let

Doplňuji:
Platím si klasické penzijní připojištění, druhému pilíři nevěřím. Nevěřím, že ho nikdo nevytuneluje.

wertos11

Je mi 56 - 65 let