Avatar uživatele
pusinka50

Věříte někdo 2. piliří důchodového pojištění

a budete spořit do nějakého fondu anebo si platíte klasické penzijní připojištění u nějaké banky, které je zatím garantované státem, že tu svou uspořenou částku + státní příspěvek skutečně dostanete, aspoň doufám, že je tomu tak? Otázka závisí od věku, tak vkládám anketu na věk

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, anonym před 3981 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
IQ tykve

Je mi 56 - 65 let

Věřím ve vítězství zdravého rozumu!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pl4toon

Je mi 31 - 45 let

Doplňuji:
Nevěřím tomu.

Upravil/a: pl4toon

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Jsemtady

Je mi 18 - 30 let

Doplňuji:
Ne … kamarádka dělá školitelku pojišťovákům na tuto reformu, jsou za to slušné peníze jako provize, čili to pro lidi nic dobrého nebude, alespoň tak to říkala, ať raději zůstanu ve státním a max nějaké spoření k dobru. Jako víš co, ještě před krizí slušně vydělávalo investiční spoření, to byly kolikrát pěkná procenta… a pak … cha prd.
Nejlepší se zdá zlato (víte že na světě je jen cca krychle o straně 20m zlata? vše se recykluje a recykluje a jiné není)
Pokud člověk nechce riskovat do investic, což dnes … v době krizí může jen blázen, musel by investovat do dluhopisů apod., s úrokem okolo 4% to nepokreje ani inflaci. Dobré se zdá koupit nemovitost a tu pronajímat …

Upravil/a: Jsemtady

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

Je mi 56 - 65 let

Doplňuji:
Nevěřím.

Upravil/a: sevos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ladaadal

Je mi 31 - 45 let

Nevěřím. Tento stát může garantovat co chce, za pět, deset let to může být úplně jinak. Spořit si ve druhém pilíři považuji za stejný počit, jako ty peníze házet cestou z práce do kanálu či kontejneru na starý papír.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Je mi 56 - 65 let

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Je mi 46 - 55 let

Doplňuji:
Platím si klasické penzijní připojištění, druhému pilíři nevěřím. Nevěřím, že ho nikdo nevytuneluje.

Upravil/a: GM

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
wertos11

Je mi 56 - 65 let

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání