dagry

Věříte na výklad snů?

Dnes se mi zdál zase hnusný sen. Jak mě pitbul kousl do zátylku. Chtěl původně napadnou mého psa a já jsem jej bránila a ten pitbul se zakousl mně do hlavy. Ještě teď mi při vzpomínce na ten hnusný sen brní hlava.
To jsou prý starosti. Ach jo, já z toho srabu nevylezu ☹

Nejlepší odpověď
Terryle

Nemyslím, že by konkrétní sen předznamenával nějakou konkrétní událost (pokud nejste výjimka s jasnovideckými schopnostmi). Spíš se v něm odráží to, o čem přemýšlíte, čeho se bojíte (ať už vědomě nebo v podvědomí – to se ve snech projevuje nejčastěji) a s čím máte tahle témata spojená.
Pokud se chcete ve svých snech vyznat, přišlo by mi fajn zavést si něco jako osobní snář – si zaznamenávat častá témata svých snů a k nim si psát, o čem jsem v té době přemýšlela, čeho jsem se bála, co jsem řešila. Pokud se člověk naučí svým snům rozumět a chápat je, můžou mu pak pomoci v sebepochopení…
Myslím, že to je hodně individuální a klasickým snářům bych tak úplně nevěřila. Klasický výklad snů vychází buď z náhody (, nebo v tom serióznějším případě z Freuda (z čehož kouká na každém kroku sex a sexuální frustrace). Mně se hodně často zdává, že mi padají zuby, nebo že vidím havárii letadla. Oboje Freud vysvětluje jako strach ze ztráty sexuálních schopností… kdežto já mám ze zkušenosti vypozorováno, že o padajících zubech se mi zdá prostě proto, že se o ty svoje extrémně bojím a mám strach ze zubařů. Takže se mi to zdá, když obecně nejsem v pohodě, nebo prostě když já nebo někdo jiný řeší zubní trable. Ten sen mi řekne, že se toho vlastně pořád bojím, i když na to nemyslím.
A padající letadla jsou zájmová deformace a do snů mi lezou, když si nejsem jistá, co zvládnu a co ne (ve snu sice havárii vidím, ale pochybuju o sobě, že to je pravda a nedokážu zavolat pomoc). Jednou se sice věci sešly tak, že se mi zase po dlouhé době zdálo o letecké havárii, vzbudila jsem se a dověděla jsem se, že spadl ten polský vládní speciál, ale náhody se zkrátka stávají…
Váš sen bych pochopila jednoduše – máte potřebu chránit své blízké a ty, které máte ráda a přitom se prostě bojíte, že to buďto nezvládnete, nebo přitom přijdete k úhoně… žádné větší hrůzy bych v tom nehledala :o)

Další odpovědi
bigbít

Ano, ale nikdy jsem sama u profesionála nebyla, mám doma dva snáře, a tak, když se mi zdá něco podobného podezřele často, tak se tam mrknu alespoň, co znamenají hlavní linie snu…a občas to trochu i sedí a uklidní mne, když tam najdu, že to v životě neznamená špatnou zprávu a tak…

Máca 2

Tak to mě ten pitbul už sežral,protože já se mám na h…už delší čas.