Verite na posmrtny zivot

Asi na tom neco je,verim.
Doplňuji:
Pro Jakuba-je mnoho odbornych knih na toto tema,tak jak nekdo veri v Boha(taky ho nikdo nevidel,zravna tak dabla)tak ja zas verim v moji otazku.

Nejlepší odpověď
quentos

Já tedy ano. Je přece blbost odžít si svých sto – mnohdy i padesát – let a po zbytek věků hnít v hrobě. Věřím i na karmu, kterou si člověk z minulých životů s sebou nese. Jakube a další, myslíte si tedy, že když je člověk v současném životě svině, nemusí mít vůbec výčitky svědomí, prostě mu to bude procházet a nikdy ho nestihne spravedlnost? To bych se divil.

Další odpovědi
dudu

Budeme-li akceptovat zákon o zachování hmoty a energie, pak musí platit, že lidské tělo se opět změní v prach atomů, ale co se stane s energií se kterou pracuje a produkuje náš mozek je velkou neznámou. Existuje názor, že ihned po smrti se vyzáří jako holografický výron zobrazující identitu odcházejícího jedince., ale kam a proč????

Pravda také je, že mě před léty můj milovaný strejda když umíral slíbil, že pokud něco existuje, pošle odsud zprávu nebo pohled.,,, prozatím jsem nic neobdržel nebo jeho zprávu nezaregistroval…, a on uměl držet slovo.

anonym

Existuje asi tak,jako Nebe a Peklo.A někdo věří,druhý ne,třetí neví.

mojitek

Zrejme na tom neco bude,vzdyt veskera moudra nabozenstvi jsou na tomto zalozena.Nehlede na zakon o zachovani energie…

Vicki

Já ano.

Miroslavst

Tak jako nejde vrátit čas, nejde vrátit ani život. Je možné a podle některých úvah i pravděpodobné, že něco takového existuje. Jak už bylo dříve řečeno u klonování, ano jsem to já ale myšlení nemůže být stejné a to z důvodu, že se člověk učí a získává dovednosti. Takže tělo může být úplně stejné a nic víc.
Takže si myslím už jen z důvodu komplikovatelného složení organizmu, že motýl bude motýlem, člověk člověkem. Ten druhý nebude vědět nic o tom prvním a ani si nic pamatovat. Tělesná schránka může být podobná, což se nedokáže z důvodu, že jak skončí starý život po nějakém čase začne nový úplně malinký. Ten se opět učí a získává dovednosti a je úplně jedno kde je. Dnes je tady a v příštím životě se narodí kdesi v africe.
Těžko říct. Tak jako existují různé anomálie, občas se stane, že taková anomálie je i u člověka nově narozeného, kterému probleskává jeho minulost.

Toruk

Máme/ vlastníme tělo. Ale nejsme tělo. Nemůžeme být tím co vlastníme; jsme tím, kdo říká: já mám tělo. Podobně jako ten kdo řídí auto není autem, ale tím kdo říká: já mám auto; po skončení jízdy z auta vystoupí. Stejně tak i my lidé po smrti vystoupíme z těla a vtělíme se do dalšího, kde budeme pokračovat ve svém vývoji, k naplnění podstaty lidského bytí a vesmíru. Karma potom určí, do jakého těla a prostředí se narodíme. Pokud je někdo svině v tomto životě, není vyloučeno, že se narodí jak svině i v tom dalším.

Jakub

Prosím tě zamysli se. Pokud najdeš jediný důkaz toho, že tento jev existuje, tak prosím. Dovedeš si představit tu tlačenici. Někde. Nebo si myslíš, že se převtělíš v nějakého jiného tvora. To je sice teoreticky možné, že prvky v tobě obsažené se někdy později stanou částí organizmu jiného tvora, ale to je vše. Pokus se objasnit jak to cítíš.

dagry

No … ono asi něco po smrti je, ale mi to teda hlava nebere. Jak se říká, to poznáme …
Ale je fakt, že mi před lety zemřel přítel a do pozdního podzimu mě na loukách doprovází krásný motýl. Je to divné, kde se vždycky najednou objeví a celou dobu lítá kolem nás (já a pes). Tak si vždycky říkám, že je to asi on, ale jak říkám hlava mi to nebere.

st.ovce

Proč by němělo existovat něco,co není hmotně dokázané,na co si nemůžeme sahnout,ukázat?Je přeci plno svědectví od lidí,kteří prošly klinickou smrtí.....tělo je jen schránka,hmotný obal,v kterém určitý čas fungujeme…ale to"já"je uvnitř a není to jen ten kus svalů…

Michal

Na Karmu věřím určitě,zdali z toho plyne,že existuje posmrtný život a v jaké podobě nevím.
Klinická smrt ,další téma k dizkusi.

anetadela1

Já věřím, ale absolutně si to nedovedu představit. Mám si představovat, ducha?
Když měl můj děda mrtvici, tak říkal, že viděl tunel a na konci světlo. Tak jak se to popisuje. Ale co je dál? Bůh ví…

ten který je

Pár lidí mělo zvláštní zážitky když jim umřel někdo blízký.Jakoby ten člověk co odešel dal znamení na rozloučenou.To se stalo i mému známému který je vzdělaný a inteligentní člověk.Stalo se něco když mu umřel otec.