bohunka1

Věříte na Osud nebo na Náhodu?

Někdy o tom přemýšlím, jak spletité jsou životní cesty.Jestli jsme vedeni Osudem nebo je to Náhoda. A skoro vždy k ničemu nedojdu:)

Nejlepší odpověď
deny555

Taky o tom občas přemýšlím a řekl bych,že to je tak napůl.Dost se toho podle mne dá ovlivnit
něčím jako pozitivním myšlením,i když to někdy není zas až tak jednoduché.

Další odpovědi
anonym

nahoda neni nic jineho nez velmi obtizne predvidatelny osud 🙂

kdyz hodis kostkou tak zakony fyziky podle pouzite sily, vysky hodu, vlastnosti atmosfery, materialu, tvaru a velikosti kostky, povrchu na ktery dopadne, podle toho vseho presne predurci jak, kdy a na ktere misto kostka dopadne a dalo by se to predem vypocitat kdyby clovek byl schopen intuitivne vsechny tyto sily zmerit vlastnimi smysly a take vyvinout velmi presnou silu pozadovanym smerem, …

je to vsak obtizne pro cloveka a tak se proste rika, ze je to jen nahoda 🙂 … presto, je to jen predvidatelny jev, ktery se ridi nemennymi zakony fyziky.

poa.li

Vím, že tyhle dva pojmy se navzájem nevylučují. Doplňují se.. Jeden existuje díky druhému.

ReHu

Náhody neexistují a osudu lze hodně pomoci.
Takže – ne.
Podle mých …letitých zkušeností.

GM

Náhoda neexistuje a svůj osud můžeme ovlivnit svou vůlí tak ze 30 % – tomu věřím já.

jendahun

Věřím v osud i v náhodu.Některé věci jsou předem dané a můžu je jen velmi málo ovlivnit.V tomto směru jsem fatalista.Všechno má svůj čas,směr i cíl.Nemá smysl něco lámat přes koleno,když za nějaký čas to půjde i samo.Fyzikálními zákony dovedu vysvětlit padající cihlu,ale už nevysvětlím,proč spadne zrovna na mou hlavu a zrovna když tam přecházím.