Avatar uživatele
bohunka1

Věříte na Osud nebo na Náhodu?

Někdy o tom přemýšlím, jak spletité jsou životní cesty.Jestli jsme vedeni Osudem nebo je to Náhoda. A skoro vždy k ničemu nedojdu:)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? led, jendahun, rynek878, poa.li před 4820 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
deny555

Taky o tom občas přemýšlím a řekl bych,že to je tak napůl.Dost se toho podle mne dá ovlivnit
něčím jako pozitivním myšlením,i když to někdy není zas až tak jednoduché.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

nahoda neni nic jineho nez velmi obtizne predvidatelny osud 🙂

kdyz hodis kostkou tak zakony fyziky podle pouzite sily, vysky hodu, vlastnosti atmosfery, materialu, tvaru a velikosti kostky, povrchu na ktery dopadne, podle toho vseho presne predurci jak, kdy a na ktere misto kostka dopadne a dalo by se to predem vypocitat kdyby clovek byl schopen intuitivne vsechny tyto sily zmerit vlastnimi smysly a take vyvinout velmi presnou silu pozadovanym smerem, …

je to vsak obtizne pro cloveka a tak se proste rika, ze je to jen nahoda 🙂 … presto, je to jen predvidatelny jev, ktery se ridi nemennymi zakony fyziky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
poa.li

Vím, že tyhle dva pojmy se navzájem nevylučují. Doplňují se.. Jeden existuje díky druhému.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Náhody neexistují a osudu lze hodně pomoci.
Takže – ne.
Podle mých …letitých zkušeností.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

Náhoda neexistuje a svůj osud můžeme ovlivnit svou vůlí tak ze 30 % – tomu věřím já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Věřím v osud i v náhodu.Některé věci jsou předem dané a můžu je jen velmi málo ovlivnit.V tomto směru jsem fatalista.Všechno má svůj čas,směr i cíl.Nemá smysl něco lámat přes koleno,když za nějaký čas to půjde i samo.Fyzikálními zákony dovedu vysvětlit padající cihlu,ale už nevysvětlím,proč spadne zrovna na mou hlavu a zrovna když tam přecházím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek