Pokročilý

Věříte na Osud nebo na Náhodu?

Někdy o tom přemýšlím, jak spletité jsou životní cesty.Jestli jsme vedeni Osudem nebo je to Náhoda. A skoro vždy k ničemu nedojdu:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Taky o tom občas přemýšlím a řekl bych,že to je tak napůl.Dost se toho podle mne dá ovlivnit
něčím jako pozitivním myšlením,i když to někdy není zas až tak jednoduché.

Další odpovědi:

Zlatý

nahoda neni nic jineho nez velmi obtizne predvidatelny osud :-)

kdyz hodis kostkou tak zakony fyziky podle pouzite sily, vysky hodu, vlastnosti atmosfery, materialu, tvaru a velikosti kostky, povrchu na ktery dopadne, podle toho vseho presne predurci jak, kdy a na ktere misto kostka dopadne a dalo by se to predem vypocitat kdyby clovek byl schopen intuitivne vsechny tyto sily zmerit vlastnimi smysly a take vyvinout velmi presnou silu pozadovanym smerem, ...

je to vsak obtizne pro cloveka a tak se proste rika, ze je to jen nahoda :-) ... presto, je to jen predvidatelny jev, ktery se ridi nemennymi zakony fyziky.

Bronzový

Vím, že tyhle dva pojmy se navzájem nevylučují. Doplňují se.. Jeden existuje díky druhému.

Zlatý

Náhody neexistují a osudu lze hodně pomoci.
Takže - ne.
Podle mých ...letitých zkušeností.

Bronzový

Náhoda neexistuje a svůj osud můžeme ovlivnit svou vůlí tak ze 30 % - tomu věřím já.

Bronzový

Věřím v osud i v náhodu.Některé věci jsou předem dané a můžu je jen velmi málo ovlivnit.V tomto směru jsem fatalista.Všechno má svůj čas,směr i cíl.Nemá smysl něco lámat přes koleno,když za nějaký čas to půjde i samo.Fyzikálními zákony dovedu vysvětlit padající cihlu,ale už nevysvětlím,proč spadne zrovna na mou hlavu a zrovna když tam přecházím.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.