Pokročilý

Věříte na duchy a další nadpřirozenosti ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další názory v odkazu na stejnou otázku

http://www.odpovedi.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Na jisté nadpřirozené věci / nebo spíš na věci mezi nebem a zemí, které doposud nemají vědecké vysvětlení / od jisté doby věřím

Když ti zemře někdo blízký a dozvíš se o tom, první reakce je asi ve smyslu "Tomu nevěřím". Až potom poznáš, že je to fakt. Něčemu věřit je ale složitější. Člověk hledá racionální, fyzické a další podklady. Nevím, jestli věřit na "duchy", nebo ne. Nejsem věřící, o náboženství se nezajímám a duchařina též není moje parketa.
Ale pár "divných" historek jsem prožil.
Na chalupě mám od dětství svůj pokoj, který byl nějakých 20 let ponechán v ladu, tedy, nikdo tam nic nezměnil. Je to na půdě, to prostředí se mi líbilo(i když jsem si mohl vybrat, chalupa má dalších 6 pokojů). Ten pokoj jsem si doslova oblíbil a vynutil, naši nakonec souhlasili, dali mi tam novou postel a já byl rád, že mám své "království". Trávili jsme tam léto a Vánoce, jezdili tam co 2 týdny. Jednou v létě, bylo mi asi 16, jsem zkusil "mluvit s duchy". Přečetl jsem si pár knih a chtěl jsem to zkusit. Samozřejmě nic. Jsou tam dobové fotky pradědy, jeho ženy, dětí, různě po zdech visí zarámované fotky. Stalo se mi, že jsem měl "vidění", a to jsem byl vážně vzhůru, že vidím obličej pradědy. Byla mi zima (v létě) a bylo to hodně živé. V tom "snu" mi prozradil, že v jednom krovu na půdě je schovaná krabička s fotkami a s nějakými drobnostmi, že je to teď moje, když tam "bydlím". Pravda je, že to tam bylo, fotky, mince, nějaké zuby, klíče, všechno zabalené v látce a v kovové hnědé krabičce. Nechápal jsem to, naši mi potom řekli, že to je náhoda, že jsem to našel. Nebyla to náhoda, to vím ...
Měl jsem přítelkyni, která si stěžovala, že ji cosi otravuje, budí, že vidí jakési postavy. Jednou se v chodbě obouvala a "něco" ji odhodilo stranou. V tu chvíli ze stropu spadl asi 5 kilový skleněný lustr. A to tam jako "svědek" byla její mamka, která to viděla. Stávalo se jí, že se jí dělaly různé obrazce na těle, jakoby se škrábala. Nechali, ačkoliv jsou nevěřící, vysvětit dům a od té doby je klid.
Před asi 8 lety jsem měl jet za kamarádem do Řecka s tím, že mi zajistil práci a bydlení a užiju si pracovně-relaxační 8 měsíční pobyt(rok zpátky jsem tam dělal delegáta, tak jsem se chtěl vrátit) . Dva dny před odletem se mi o něm zdálo,... mluvil ke mně, stáli jsme na prosluněné hoře, potom padal do nějaké propasti a křičel na mě, ať zůstanu doma a nejezdím. Další den se mi zdálo, že naše letadlo mělo nehodu.Ze srandy jsem to řekl našim, ti mě nechtěli pustit. Ale letěl jsem. Když jsem dojel na místo, rodina byla v šoku. Ne proto, že mě vidí (byl jsem očekáván), ale protože kamarád před 2 dny měl nehodu, zřítil se ze skály, když šplhal (horolezec).
Nevím, jestli v duchy a nadpřirozenosti věřím, ale pár "divných" situací jsem zažil. Možná časem lidé objeví něco, s čím nepočítali. A nebo zjistí, že je to jinak, že máme schopnost předvídat a některé věci jsou jen naše fantazie a představivost. Kdo ví.

Stříbrný

Je to energie. Možná elektromagnetická nebo jiná. Ale stále kolem poletuje, to je mimo pochybnost.

Pokročilý

ja ano !!!!!

Zlatý

Já rozhodně ne.

Bronzový

Jestli je něco jako duchové, nevím. Jestliže však existují, jsou součástí světa, existence a tedy jsou přirození. Jestliže nadpřirozené není přirozené, pak to asi není. Jako o nadpřirozeném (nevím, proč ne o podpřirozeném) mluvíme o tom, s čím si nevíme rady. Ale jestliže duchové existují, dost možná, že to, zda si s nimi víme rady a v jejich existenci věříme nebo ne, je jim fuk.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.