marci1

Věříte ( jako já ), že se Chládkovi podaří ve školství prosadit tablety místo učebnic ? 🙂

http://zpravy­.idnes.cz/tablet-pro-prvnacky-zadarmo-a-na-druhem-stupni-znovu-sni-chladek-pxj-/domaci.aspx?c=A150415­_134634_domaci_kop

Nejlepší odpověď
Pepa25

Doufám, že ne. Prvňáci se mají učit číst, psát a počítat, ne jezdit prstem po obrazovce :-/

Další odpovědi
Putin

Na jednu stranu mnohonásobně menší spotřeba papíru. Na druhou stranu výchova. Pracovat s tablety od první třídy je naprostá hloupost! Já v první třídě nevěděl o jiné zábavě, než hra na schovku a oni už mají nejmodernější vymoženosti? Ne, díky!
Doplňuji:
Maximálně tak na středních školách. Tam už lidé začínají nabírat rozumu.

gecco

Doufám v to…
Jednak lze tablet pořídit v ceně slušné učebnice (nebo dvou) – tedy rodiče/škola ušetří. Druhak by tím došlo k razantnímu poklesu hmotnosti školáčkovy kabele…
😉

Drap

Věřit můžeme, ale vzhledem k našim výsledkům při čerpání dotací z EU, je finanční stránka značně nejistá

Funna

psala jsme sáhodlouhou odpověď k minulému dotazu (pak zjistila, že je smazaný), takže teď už jen stručně…nevím a ani nevím, jestli jsem jednoznačně pro tablety, protože kniha je a to, jak se budou tablety „dědit“ z páťáka, na prvňáka mi přijde jako zcestná myšlenka, protože po 5 letech používání malými dětmi už asi moc skvělé nebudou…nebo to se budou všem kupovat neustále nové a nové?…a pokles hmotnosti"učiva" se dá řešit i jinak, než jen tablety…
Doplňuji:
doplňuju „vypadnutou“ větu: kniha je kniha (připravujeme tak děti o "setkání " s ní a cpeme je rovnou do digitálního světa)

arygnoc

a keď dojdú baterky?

civilizácia v prdeli, lebo chýba [enter]. nastane veľký [shut down].

;-Q

tablet i počítač sú nástroje, nie vedenie, poznatky.
sú to nástroje, ktoré skončia spolu s výrobou elektriny (z akýchkoľvek dôvodov) – knihy ostanú (litera scripta manet).
takže – dúfam, že to neprejde.

cochee

Doufám, že ne. Podsvětlené LCD obrazovky jsou pro déledobou práci nevhodné a podle jiného zdroje již nyní, kdy tablety ve škole ještě nejsou, trpí spousta děcek tzv. dočasnou krátkozrakostí. Pro ten účel bych navrhl zařízení, které není na trhu, jednalo by se o hybrid tabletu a elektronické čtečky – v podstatě normální tablet, ale s e-ink displejem.

anonym

Nevěřím,ale po školáčky by o asi bylo reálné.

Nevíteto?

Myslím že jednou (v budoucnosti) to tak bude, ale teď to asi všude zatím takhle nebude. Ale mohlo by to mýt spoustu výhod 🙂
Doplňuji:
oprava: mít

lexx

ne…než se něco prosadí Chládek doministruje, přijde jinej Pepa z depa a všechno bude jinak, je to prostě snaha ouředníka zviditelnit se, nereálné a zcela zbytečné