Věřitě aktualizacím Windows?

Nemáte takový divný pocit, že by se vám pod křídly „bezpečných aktualizací Windows“ mohl do počítače dostat i nějaký šikovně napsaný spyware či malware, který bude z vašeho PC cucat informace pro Microsoft? V dnešní době, kdy špehuje Google či Facebook, bych se tomu vůbec nedivil. Krom toho pod svícnem je největší tma.:)
Doplňuji:
Huxa: Vidíš, to je pravda :)

Nejlepší odpověď
huxa

v tom případě jej může dát i do normálního windowsu a né do aktualizací ;) aktualizuji jen, když je to nutné, protože mi to občas ntb nezvládne a dělá hovadinky typu seká se wmp
Doplňuji:
david-já je mám legální, měl jsem jej k ntb :) jinak, dal bych si tam radši ubuntu, kdybych měl na výběr :D ale ty dva tisíce mi už nikdo nevrátí… :)

Další odpovědi
david22

O spyware či malware se zase až tak nebojím. Lehce mám obavy z jiné věci. V případě nelegálních Windows tak může dostat Microsoft zpětnou vazbu o jejich nelegalitě. Sice nás může lokalizovat asi jen podle IP adresy, ale i tak…
A přiznejme si, kdo z nás je legální má?
Doplňuji:
huxa: Též jsem přemýšlel o linuxové verzi. Jsou stabilnější a ne tolik náchylné vůči virovým nemocem :) Trochu se toho ale bojím. Nemám s unixem zkušenosti a nevím, nakolik je to a podporou programů.

Dan4815

To by pak byly zbytečné. Microsoft si to hlídá, i když někdy za dlouhou dobu jim něco unikne…

vojta.g

Ano, zcela jiste. Vzdyt proces aktualizace systemu byl jendim z nejvysich ryzik a spousta viru toho vyuzivala. Ja prakticky neaktuliziji, pripadne si zjistuji co krera aktualizace ma delat.

anonym

david22: S tou legálností Windows to není pro běžného uživatele až tak horké. Ikdyž zjistí, že je máš na černo, tak tě nejdřív vyzvou k legalizaci nebo po určité době „zhasnou“. Kdyby se po tom šlo tvrdě, tak jde celá rebublika bručet, protože u každého se najde něco nelegálního a když ne, tak se to dá i zpětně dohledat. A když dotyčný vyhodí HDD, tak ho prozradí výpisy stahování od operátora.:) Prostě dnes mají lidi pod palcem. Do linuxu bych ale nešel, protože si občas i zahraju nějakou pecku a tam to s kompatibilitou dost pokulhává.

david22

Mám podobný názor :) Trochu mi upřesni, jak to myslíš, že po určité době „zhasnou“ ? Oni mi nejsou schopni vypnout Windowsy, maximálně mohou stopnout aktualizaci. To by však nebyl problém, jelikož jsem si aut. aktualizace sám vypnul před ňákou dobou :)