zjentek

Věřili byste tomu, že Niger zakázal vývoz oslů?

To bych nikdy nevěřil, co všechno je možné, kdybych nečetl, že ano?

Odpovědi
hapiky

Dvounohé či čtyřnohé?

Cenobita

To já bych v ČR naopak zavedl povinnost osly exkomunikovat a deportovat.

Nuk nuk

Možná byste se divil, co vše je v afrických zemích s ohledem na zvířata a přírodu zakázáno. Kdyby se vše dodržovalo, byla by část ekologických problémů vyřešená. V daných oblastech je ale právě problém s gangy pytláků a ilegálních překupníků a s tím, že jsou ve velké většině nekontrolovatelní.

anonym

Myslím, že v tomto případě se jednalo o moudrý krok vzhledem k jejich rychle se šířícímu úbytku.

Osla, který již tak dost trpí dlouhodobým suchem v regionu, začala ohrožovat rychle rostoucí poptávka v asijských zemích, především v Číně. Želatina vyrobená z oslí kůže se tu používá v tradiční medicíně jako afrodiziakum, ale vyrábí se z ní i krémy proti stárnutí. V některých regionech na severu Číny je oslí maso také ceněnou lahůdkou.

„Pokud by vývoz pokračoval, populaci (oslů) by to zdecimovalo,“ řekl mluvčí vlády serveru BBC.

anonym

Čína a další šikmooké státy už neví co by jedli. Nejen, že žerou psy, ale nyní už i osly. No všude je něco. Třeba se i v ČR stále děla koňský salám a prodává se jako obyčejná šunka v supermarketech.