cipango

Věří v dnešní době ještě někdo na antické/řecké bohy?

Docela by mě zajímalo, jestli ještě kdekoli na světě v dnešní době existuje někdo, kdo by uctíval řecké bohy… Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

Antická kultura a křesťanství tvoří základ evropské kulturní tradice.
Na antiku navzoval humanismus, je stále zdrojem inspirace umělců. Myšlenky filozofů stále žijí. í.

Myslím si, že na řeckou mytologii, která popisuje příběhy hrdinů, lidí i bohů, je pořád něco zajímavého. Prapůvodní postavy nejsou vždy jen kladné, konají zlo i dobro jako obyčejní lidé..

Osudy řeckých bohů jsou známé na světě v běžném jazyce i v odborné terminologii: např.:Oidipovský komplex, Elektřin komplex, Achillova pata, Sysifovská práce, Ikarův pád…

Řecký náhled na svět byl často pesimističtější než křesťanský, kde hlavní myšlenkou byla víra, naděje,láska, ctnost.

Takže v současnosti jsou postavy řecké mytologie symbolem a ochráncem lovu, boje, lásky, ohně atd. víc než „náboženskou“ vírou. Jak jse uvedla, samozřejmě zdrojem inspirace v různých druzích umění.

Další odpovědi
Kelt

Na tuto otázku se dá odpovědět ano, ne nebo nevím. Abyste dostala správnou odpověď, musela byste se zeptat všech lidí, za na antické bohy věří, nebo ne.
Každopádně tito bohové mají sochy a chrámy a někdo se do těch chrámů a k těm sochám chodí klanět, někdo se o to stará, jiný jim může dát nějaký dar, něco si přát. Ale vždy, kdy začínají Olympijské hry, koná se v Řecku ceremoniál zapálení Olympijského ohně a aktéři v tomto okamžiku převlečení do slavnostních obleků děkují bohům , zřejmě antickým za tento oheň – . Je to možná ceremoniál pro média , ale lze to chápat i jako uctívání těchto bohů.

badisko

ach jo … kelt toto mi pripomina jednoho uzivatele ktery uz tady neni …ikdyz podle toho jak pise bych si tipnul ..ze se vratil i prez vyhazov admina …
Urcite nekdo veri … proc by neveril lide jsou ruzni …