Quimby

Věří křesťané na dinosaury?

Jde mi o to že vlastně co vím tak bůh stvořil Svět za 6dní a sedmý odpočíval pokud se nepletu, a přítom stvořil vždy 1pár od každého zvířete, tedy i dinosaura?A Adama a Evu, ale první kostí člověka tak jak ho známe(homo sapiens sapiens) jsou teprve 35tisíc let před naším letopočtem ale dinosauři jsou cca 65mil let, co bylo mezitím?Samozřejmě byl i australophitecus a tak ale v to asi křesťané nevěří že byl předchůdce člověka.Každopádně člověk nežil v období dinosaurů, ale ani nežil třeba takovej pes, kterého bůh taky musel stvořit ne?

Je celkem možný že se dost pletu, moc o tom nevím ale tahle otázka mě právě zajímá

Nejlepší odpověď
chudst

Jednoduse receno: byla krestanstvim uznana evoluce dle vedy. Nenajdete pravdepodobne nikoho (snad maximalne extremisty), kdo by tvrdil, ze jsme se vyvinuli z Adama a Evy. To bylo ve stredoveku, ne v dnesni dobe. V bibli v tomto muzeme hledat poucna prirovnani, ale ne pravdu a krestanstvi to uznalo.

Další odpovědi
eLx

Nevěřej, z logiky věci. Jeden profesor mi řikal, že podle křesťanů svět vznikl asi 6 tisíc let zpátky (dopočítáno podle Bible). Navíc křesťani popíraj i z větší části evoluci..

Drap

Dinosauři nejsou věc víry. Jejich bývalá existence je dostatečně prokáźána. Myslím, že se nenajde křesťan, který by dinosaury popíral

baghira

Ti největší hardcore věří, že zkameněliny vytvořil Bůh, a uložil je pod zem, protože to považoval za dobrý vtip :)
Ale většina rozlišuje mezi objektivními fakty a tradicí :)

led

Tých 6 dní predstavuje 6 období tvorby. Človeka stvoril až ku koncu (k večeru) 6.obdobia. Medzitým už niektoré Jeho prvé diela vymreli. Večer na 6.deň, po zhliadnutí svojho diela sa rozhodol a vytvoril pre svoje najdokonalejšie umelecké dielo – človeka – svetlo vedomia a naučil ho získavať vedomosti a využívať ich.
7.deň, ktorý vyhlásil za deň svojho odpočinku, prebieha teraz. Vidno, že oddychuje a Jeho deti – ľudia, nemajúc nad sebou dozor, vymýšľajú a bijú sa medzi sebou.