verejnoprospesne prace

Muj kamarad dostal nadvakrat 250 hod. verejnoprospesnych praci + podminku a pak byl dalsim soudem odsouzen na 3 mesice nepodminene. Trest nenastoupil , vse to me za 247/1 odst. Vztahuje se na nej amnestie?

Odpovědi
standa

Pokud byly všechny jeho prohřešky ´pouze´ opakovaná krádež dle 247/1.e, tak se na něj ´amnestie´ může vztahovat.

Pokud však kamarád nebyl 1.1.2010 propuštěn, tak to asi bylo trošku jinak…a v lepším případě se bude jednat jen o zkrácení trestu.