Avatar uživatele
Registrovaný

Veřejně prospěšné práce

Od září sem přihlášenej na pracovním úřadě, nemohl sem nikde sehnat práci. Kdy budu dělat veřeně prospěšné práce a kolik za to budu mít Kč?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

podívej se na odkaz: http://www.mesec.cz/… . Veřejně prospěšné práce a veřejná služba jsou dvě odlišné činnosti, jedna je zaplacená a druhá bez nároku na mzdu.
Doplňuji:
„Veřejně prospěšné práce

(1) Veřejně prospěšnými pracemi se rozumí časově omezené pracovní příležitosti spočívající zejména v údržbě veřejných prostranství, úklidu a údržbě veřejných budov a komunikací nebo jiných obdobných činnostech ve prospěch obcí nebo ve prospěch státních nebo jiných obecně prospěšných institucí, které vytváří zaměstnavatel nejdéle na 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců, a to i opakovaně, k pracovnímu umístění uchazečů o zaměstnání. Pracovní příležitosti jsou vytvářeny na základě dohody s Úřadem práce, který na ně může zaměstnavateli poskytnout příspěvek.

(2) Příspěvek lze poskytnout až do výše skutečně vynaložených prostředků na mzdy nebo platy na zaměstnance umístěného na tyto práce, včetně pojistného na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a pojistného na veřejné zdravotní pojištění, které zaměstnavatel za sebe odvedl z vyměřovacího základu tohoto zaměstnance.“

Ze shora uvedeného je zřejmé, že veřejně prospěšná práce je vykonávána za mzdu nebo plat.

Veřejná služba je definována v § 18a odst. 1 zákona č. 111/2006 Sb. o hmotné nouzi v platném znění takto:

„Veřejná služba

(1) Veřejnou službou se rozumí pomoc obcím nebo dalším subjektům zejména v oblastech zlepšování životního prostředí, udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství, pomoci v oblasti kulturního a sportovního rozvoje a sociální péče. Veřejná služba je vykonávána osobami v hmotné nouzi a osobami vedenými v evidenci uchazečů o zaměstnání54) na základě písemné smlouvy, která obsahuje základní údaje o těchto osobách (jméno, popřípadě jména, příjmení, den, měsíc a rok narození a trvalý pobyt), místo, předmět a dobu výkonu veřejné služby, uzavřené s krajskou pobočkou Úřadu práce po dohodě s obcí nebo dalším subjektem. Za výkon veřejné služby nenáleží odměna."

Ve shora uvedeném zákonném textu je výslovně uvedeno, že za výkon veřejné služby nenáleží žádná odměna.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

Tak tě zklamu, ale nebudeš za to mít nic. Jakmile tě pošlou na VPP, musíš týdně oddělat 20 hodin, tedy měsíčně 80 hodin. Za to máš nárok na sociální dávky a platí za tebe zdravotní pojištění.
Tuto činnost budeš dělat 3 měsíce. Pak tě pošlou na poštu (popř. obráceně). Na poště se musíš hlásit max. 2x týdně a to v předem neurčenou hodinu a minutu.
Dostaneš papír, kdy se máš dostavit. Neexistuje přijít dřív nebo později jak o 15 minut. Vyřadí tě z ÚP. Následně ti dají papír kdy máš zase přijít.
Např. v pondělí v 8,15 a ve čtvrtek v 16,30, pak zase v úterý v 10,30 atd.


Avatar uživatele

doplním brilianta, veřejná služba je u ÚP a veřejně prospěšné práce zpravidla u obcí


Avatar uživatele
Zlatý

To záleží na PÚ . Veřejné práce jsou většinou bez mzdy.


Avatar uživatele
Registrovaný

Nevím jak mám odpovědět přes svůj účet tak sem si založil nový... Já žádný sociální dáFky ani přídaFky nepobírám. Jenom mi platí zdravotní a ty další kraviny, peníze žádné nedostávám. Kdybych dělal ty veřejně prospěšné práce tak budu dostávat kolik Kč za soc. dáfky? Mě řekli že ted nedostanu nic, protože musím mít odpracováno 2 roky a já ještě nikde nepracoval.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.