Veřejně prospěšné práce

Kamarád byl odsouzen za řízení motorových vozidel pod vlivem alkoholu k pokutě a 200 hod. veřejně prospěšných prací. Pokutu uhradil, práce odpracoval jen částečně a koncem roku 2009 mu přišla změna prací na 143 dnů vězení. V únoru pak oznámení, že po změně zákona k 1.1.2010 se mu trest prací ruší. Do vězení však musel nastoupit. Je to tak správně?

Nejlepší odpověď
standa

S největší pravděpodobností těch 143 dní dostal proto, že v určené lhůtě neodpracoval ten původní altenrnativní trest (VPP). A tím se bohužel dopustil trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, na který se novela trestního zákoníku nevztahuje.

Takže je to tak správně.