tomsch

Verejne a neverejne soudni jednani. Poradite?

Co mam delat, aby bylo moje soudni jednani neverejne? Co je komu do toho, o cem je moje soudni jednani?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ze zákona, resp. z Ústavy vyplývá, že každý má právo na to, aby jeho věc byla projednána veřejně u soudu. Jen v některých vymezených případech se projedná věc neveřejně. O tom, zda část jednání nebo celé jednání bude neveřejné rozhoduje soud. Mezi neveřejná jednání patří např. pokud se projednávají věci, které jsou předmětem utajení nebo takové, které jsou nevhodné (např. popis poškozené jak přesně došlo k znásilnění).
Pokud se domníváte, že by projednáním vašeho případu mohlo dojít k vyzrazení státního tajemství, že je nevhodné, či máte jiný závažný důvod, požádejte soudce, popř. předsedu senátu, aby byl váš případ projednán neveřejně.
Pokud jen cítíte to, že co je každému potom co se bude projednávat, soudce vaši žádost zamítne jako neodůvodněnou.
Rozsudek se vždy vyhlašuje veřejně.