katyy

Veřejná zeleń na soukromém pozemku

Před třemi roky jsem dostala od rodičů stavební pozemek, který jsem se nyní rozhodla zaplotit. Počítala jsem zatím se zahradou a výběhem pro psy. Dle změněného uzemního plánu má však být na třetině pozemku veřejná zeleň, takže mi tam plot nepovolili. Nevíte prosím někdo, kde najít definici a pravidla pro pojem veřejná zeleń? Zda zbytek pozemku mohu například „zaplotit“ hustě nasázenými keři a stromy? Nebo pozemek musí být přístupný cizím lidem? Překvapilo mě, že si architekt může kreslit svoje plány přes cizí pozemky. Moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
tom004

Dobré ráno.Tady,je docela zajímavá diskuze,k tomuto problému.Ale,asi Tě,nepotěší.
Jiné než změna ÚP podle stavebního zákona,asi není.

Zdroj: http://www.uur­.cz/konzultac­ni-stredisko/dis­kuse/?ID=2499&­tema=1683