vivatis

Veřejná IP adresa?!!DĚKUJI MOC!!

Potřeboval bych poradit:
1)Co je veřejná IP adresa, kde jí najdu je to IP mého PC nebo ničeho jiného?
2)Jestli jí nemám danou na veřejnou tak jak jí mám nastavit na veřejnou?

Nejlepší odpověď
MacChill

Informace o svojí IP adrese najdete třeba zde:

Zdroj: http://www.mo­jeip.cz/

Další odpovědi
www

Veřejnou IP umožňuje většina dodavatelů internetu. Pokud ji nemáš, návod je zde

Zdroj: vimjak.cz/inter­net/jak-ziskat-verejnou-IP-adresu-kdekoliv

Vojtěch

Podívej se na odkaz, tady jsem vysvětloval rozdíl mezi veřejnou a neveřejnou IP adresou.
Pokud má tvůj modem/router veřejnou IP adresu, je identifikovatelný z Internetu a můžeš se k němu z Internetu připojit. Router pak podle přednastavených pravidel příchozí požadavek přesměruje na počítač/server uvnitř tvé sítě. Ten (počítač) má IP adresu, kterou mu přidělil tvůj router, a která je platná pouze v rámci tvé domácí sítě. IP adresa tvého počítače tedy není veřejnou IP adresou. Veřejnou IP adresu ti (tvému routeru) přidělí poskytovatel. Většinou je zpoplatněna.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-si-pripojim-svuj-mininotebook-v-byte-kamaradky

Hlada

Veřejná IP adresa je zpravidla placená služba poskytovatele připojení. Jak jsem zjistil, někteří velcí ISP adresu nemění, takže ji můžete využívat jako veřejnou. Než něco začnete platit, tak si nejdřív zjistěte, jestli se vaše IP mění, třeba na doporučené mojeip.