Sahyb

Veřejná ip adresa

Dobrý den co to je veřejná ip adresa a kolik stoji?
Doplňuji:
A jak se ty porty nasměrujou?

Odpovědi
GangstaHelper

Veřejná IP adresa je taková, která jejímu uživateli umožní na plno využívat všech „cest“ internetu. Navíc, v době, na kdy ji máte zaplacenou, ji zaručeně nemůže dostat žádný jiný uživatel.

Veřejné IP adresy jsou cenné pro majitele jakéhokoli serveru (FTP, WWW atd.).

Mnoho lidí se domnívá, že veřejná IP adresa je nezbytná k hostování počítačových her (Warcraft, Starcraft …) a herních serveru (Unreal, CoD…). To NENÍ pravda, potřebujete JEN nasměrované síťové porty (což je ta cesta, o které jsem mluvil, tedy veřejná IP adresa to zajišťuje, ale není k tomu rozhodně nutná).

Porty není nutno směrovat, je li Váš počítač připojený přímo přes externí IP adresu, ta je totožná s veřejnou, jen s tím rozdílem, že se může měnit.

Cena se liší dle poskytovatele vašeho internetového připojení, od cca. 40kč na měsíc a více.